Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace Žák dokáže rozlišovat typy počítačů Autor Petr Samec Jazyk Čeština Očekávaný výstup Zná a rozlišuje typy počítačů Speciální vzdělávací potřeby.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace Žák dokáže rozlišovat typy počítačů Autor Petr Samec Jazyk Čeština Očekávaný výstup Zná a rozlišuje typy počítačů Speciální vzdělávací potřeby."— Transkript prezentace:

1 Anotace Žák dokáže rozlišovat typy počítačů Autor Petr Samec Jazyk Čeština Očekávaný výstup Zná a rozlišuje typy počítačů Speciální vzdělávací potřeby Ne Klíčová slova Typy počítačů – střediskový, síťový, osobní, přenosný Druh učebního materiálu Prezentace Druh interaktivity Aktivita / Výklad Cílová skupina Žák Stupeň a typ vzdělávání Základní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina 12-15 let / 6. ročník Celková velikost/Datum 1,91 MB – soubor *.ppt (PowerPoint)/Říjen 2011 IDENTIFIKÁTOR MATERIÁLU: EU - 19 - 7

2 Typy počítačů OSOBNÍ POČÍTAČ

3 Typy počítačů Ve výpočetní technice se setkáme s různými druhy počítačů. Kromě standardního počítače, který máte doma, existují i další. Jsou rozděleny podle toho, k jakému účelu se používají. Počítače lze dále rozlišovat podle: účelu, ke které mu se bude používat podle kapacity podle ceny

4 Typy počítačů Multimediální schopnosti Výkon procesoru Levný osobní počítač Souborový server Aplikační server Univerzální počítač Multimediální počítač Herní počítač

5 1. PC – osobní počítač Typy počítačů Nejrozšířenější typ počítače. Jedná se klasický počítač typu IBM PC, který se skládá ze skříně, monitor, klávesnice a myši.

6 2. Notebook (laptop, netbook) Typy počítačů Jedná se o přenosný počítač, který obsahuje podobné komponenty (zminiaturizované), stejné funkce a operační systéme jako osobní počítače. Mají velikost kufříku, který je přenosný a poměrně lehký.

7 3. Kapesní počítače (PDA či Palmtop) Typy počítačů Jedná se o kapesní počítač o rozměrech většinou cca 13(v) x 7(š) x 1,5(tloušťka) cm. Nejedná se o počítače v pravém slova smyslu. Většinou mají vlastní OS (Palm, Windows Mobile či Symbian) a vlastní aplikace, které se ovládají pomocí dotykového displeje. Má různé konektory pro připojení sluchátek, USB kabelu atd. Samozřejmostí je Wi-fi a Bluetooth.

8 4. Superpočítače (sálové počítače) Typy počítačů Jedná se o počítače určené k vědeckým účelům. Výkon těchto počítačů dosahuje mnohonásobně vyšších hodnot a dokáží vykonat bilióny operací za sekundu.

9 Rychlé opakování: 1.Podle čeho se budeš rozhodovat při koupi nového počítače? 2.Jaký počítač máš doma? 3.Jaké znáš typy počítačů?

10 Zdroje http://www.ifotovideo.cz/rubriky/prislusenstvi/multimedia/nove-pocitace- acer-aspire_3502.html http://black-robert-journal.com/2011/05/03/isro-builds-india’s-fastest- supercomputer/ Vlastní fotografie autora DUMu


Stáhnout ppt "Anotace Žák dokáže rozlišovat typy počítačů Autor Petr Samec Jazyk Čeština Očekávaný výstup Zná a rozlišuje typy počítačů Speciální vzdělávací potřeby."

Podobné prezentace


Reklamy Google