Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Úkon vidění. Oko je uloženo v očnici. Stěna oční koule má tři vrstvy:bělima-vnější vrstvacévnatka-střední vrstvasítnice-vnitřní vrstva.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Úkon vidění. Oko je uloženo v očnici. Stěna oční koule má tři vrstvy:bělima-vnější vrstvacévnatka-střední vrstvasítnice-vnitřní vrstva."— Transkript prezentace:

1 Úkon vidění

2

3

4 Oko je uloženo v očnici. Stěna oční koule má tři vrstvy:bělima-vnější vrstvacévnatka-střední vrstvasítnice-vnitřní vrstva

5 Zorné pole jednoho oka je 130° ve vertikálním a 160°– 164° v horizontálním směru (od -60°do +104° je to dáno nosem a očnicí) Při binokulárním vidění (při pohledu oběma očima) je zorné pole od -104° do +104° Ostře ale vidíme asi jen 2% celého zorného pole Oko má velkou periferní citlivost a je schopno rychle přeostřovat Pokud periferně zaznamenáme pohyb (nebezpečí), oko rychle přeostří – předmět se posune do oblasti, kde vidíme nejostřeji (žlutá skvrna)

6

7

8 Z optického hlediska je oko složitá lomná soustava, tvořící na sítnici převrácený, skutečný, zmenšený obraz okolí celé lomné prostředí oka má při pohledu do dálky optickou mohutnost 60 D (1 dioptrie = optická mohutnost čočky s ohniskovou vzdáleností f = 1 m) oko je normálně zaostřeno do dálky

9

10

11

12

13

14

15

16


Stáhnout ppt "Úkon vidění. Oko je uloženo v očnici. Stěna oční koule má tři vrstvy:bělima-vnější vrstvacévnatka-střední vrstvasítnice-vnitřní vrstva."

Podobné prezentace


Reklamy Google