Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Lucie Gabryšová Michael Sekyra Kukačky. Charakteristika Je středně velký pták. Dorůstá až 35 centimetrů. Je štíhlá, s dlouhým ocasem a křídly. Kukačku.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Lucie Gabryšová Michael Sekyra Kukačky. Charakteristika Je středně velký pták. Dorůstá až 35 centimetrů. Je štíhlá, s dlouhým ocasem a křídly. Kukačku."— Transkript prezentace:

1 Lucie Gabryšová Michael Sekyra Kukačky

2 Charakteristika Je středně velký pták. Dorůstá až 35 centimetrů. Je štíhlá, s dlouhým ocasem a křídly. Kukačku obecnou najdeme v lesích. Samec se ozývá výrazným kuku. Samice hlasitým bi- bi-bi. Samec je šedý, na břiše má proužkování. Samice je na spodu hnědá, někdy červenohnědá.

3 Kukačky Samec svým vzhledem připomíná dravce. Zobák je přizpůsoben k sbírání hmyzu. Hnízdo si nestaví, vejce vkládá do cizích hnízd hmyzožravých pěvců. Kukačka je tažná.

4 Kukačka obecná O kukačce je známo, že nežije s jedním samečkem v trvalejším páru, ale že navazuje během jara jen kratičké známosti s několika samečky.

5 Kukačka kohoutí Je velká severoamerická kukačka. Je 56 cm dlouhá, a váži kolem 300g. Má štíhlé tělo s nápadným hustým hřebenem na hlavě, velmi dlouhým ocasem, a silným zobákem. Svrchu je tmavě hnědá se světlým skvrněním, ocas má černobílá. Břicho má světlé a končetiny šedé.

6 Zástupci: Jediným zástupcem žijícím u nás je Kukačka obecná. Kukačka kohoutí.

7 Zápis do sešitu: Samec se na jaře ohlašuje svým charakteristickým kukáním. Najdeme je v lesích. Jejich potravou je hmyz. Hnízda si nestaví vejce vkládají do cizích hnízd. Kukačka je tažná.

8 Zdroje Učebnice http://cs.wikipedia.org/wiki/Kuka%C4%8Dka_ kohout%C3%AD http://cs.wikipedia.org/wiki/Kuka%C4%8Dka_ kohout%C3%AD


Stáhnout ppt "Lucie Gabryšová Michael Sekyra Kukačky. Charakteristika Je středně velký pták. Dorůstá až 35 centimetrů. Je štíhlá, s dlouhým ocasem a křídly. Kukačku."

Podobné prezentace


Reklamy Google