Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VÝVOJ ZEMĚ II. (druhohory) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jana Jančová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VÝVOJ ZEMĚ II. (druhohory) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jana Jančová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN:"— Transkript prezentace:

1 VÝVOJ ZEMĚ II. (druhohory) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jana Jančová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Druhohory 230 – 65 milionů let Dělí se na tři části: trias, jura, křída Živočichové – ježovky, koráli, praptáci, dinosauři Rostliny – jehličnany, palmy, kvetoucí rostliny

3 Ježovky

4 Koráli

5 Trias – masožraví dinosauři – Eoraptor, Coelophysis

6 Trias – býložraví dinosauři – Plateosaurus, Triceratops

7 Jura – býložraví dinosauři – Diplodocus, Stegosaurus

8 Jura –masožraví dinosauři – Allosaurus

9 Křída – masožravý dinosaurus – Tyrannosaurus Rex

10 Křída – býložraví dinosauři – Euoplocephalus, Parasaurolophus

11 Zdroje Všechny uveřejněné odkazy jsou dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Slate_pencil_sea_urchin.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sea_urchins_DSC00593.JPG http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Multy_color_corals.JPG http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cup_corals.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Eoraptor_sketch5.png http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Coelophysis_bauri.JPG http://commons.wikimedia.org/wiki/File:DinoZoo_Doubs_05.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Triceratops_new_BW.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Diplodocus_cknight.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Stegosaurus.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Allosaurus_LeCire.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Allosaurus1.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tyrannosaurus_model_at_NHM.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:UCMP_Trex_mount.JPG http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Euoplocephalus_BW.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Parasaurolophus.jpg


Stáhnout ppt "VÝVOJ ZEMĚ II. (druhohory) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jana Jančová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN:"

Podobné prezentace


Reklamy Google