Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Aktivní škola - podpora, zlepšení kvality vzdělávání a výuky na základní škole Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Aktivní škola - podpora, zlepšení kvality vzdělávání a výuky na základní škole Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."— Transkript prezentace:

1 Aktivní škola - podpora, zlepšení kvality vzdělávání a výuky na základní škole Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. ZŠ Týn nad Vltavou, Malá Strana CZ.1.07/1.1.14/02.0049

2 ZŠ Týn nad Vltavou, Malá Strana Název materiálu: Číslovky 0 – 100 - 2.část Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: Německý jazyk Název sady: Sada pro technické, přírodovědné a jazykově zaměřené předměty (včetně volitelných) Ročník: 8. Autor: Mgr. Jana Chmelová Datum ověření: Anotace: V prezentaci žáci procvičují číslovky od 0 – 100 formou početních úkonů. Dále doplňují do číselné řady následující číslo nebo předchozí. Z anagramů luští danou číslovku a v posledním snímku hádají podle prvního písmena o jakou číslovku se jedná.

3 Čti a počítej: 12 + 29 = ……… 11 + 13 = ……… 54 + 20 = ……… 17 + 71 = ……… 21 – 8 = ……… 100 – 23 = ……… 76 – 26 = ……… 82 – 71 = ………

4 Doplň řadu: dreißigvierzigfünfzig…………….. neunzehnelf…………….. siebenundfünfzig achtundfünfzig neunundfünfzig …………….. hundertneunzigachtzig…………….. fünfzigvierzigdreißig…………….. zwölfelfzehn……………..

5 Anagramy: inezgnu - ……………………….. gazwzin - …....................... eibzsgi - ……………………….. tenrduh - ……………………….. enhrvezi - ………………………. fzlöw - ………………………. nsehzceh - ………………………. idenzerh - ……………………….

6 Dokonči číslovku: 1. f_ _ _ _ _ _ _ 2. s _ _ _ _ _ 3. e _ _ _ 4. e _ _ 5. a _ _ _ _ _ _ _ 6. v _ _ _ _ _ _ 7. s_ _ _ _ _ _ 8. d _ _ _ _ _ _ 9. s _ _ _ _ _ _ 10. h _ _ _ _ _ _

7 Zdroje: obrázky jsou vloženy z Klipartu Prohlašuji, že při tvorbě výukového materiálu jsem respektoval(a) všeobecně užívané právní a morální zvyklosti, autorská a jiná práva třetích osob, zejména práva duševního vlastnictví (např. práva k obchodní firmě, autorská práva k software, k filmovým, hudebním a fotografickým dílům nebo práva k ochranným známkám) dle zákona 121/2000 Sb. (autorský zákon). Nesu veškerou právní odpovědnost za obsah a původ svého díla. Dávám souhlas, aby moje dílo bylo dáno k dispozici veřejnosti k účelům volného užití (§ 30 odst. 1 zákona 121/2000 Sb.), tj. že k uvedeným účelům může být kýmkoliv zveřejňováno, používáno, upravováno a uchováváno.


Stáhnout ppt "Aktivní škola - podpora, zlepšení kvality vzdělávání a výuky na základní škole Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."

Podobné prezentace


Reklamy Google