Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ELEKTRONICKÁ POŠTA INFORMATIKA 5. TŘÍDA E-mail. E-mail – neboli elektronická pošta Rychle, levně spolehlivě a kamkoliv! To jsou důvody proč e-maily dosáhly.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ELEKTRONICKÁ POŠTA INFORMATIKA 5. TŘÍDA E-mail. E-mail – neboli elektronická pošta Rychle, levně spolehlivě a kamkoliv! To jsou důvody proč e-maily dosáhly."— Transkript prezentace:

1 ELEKTRONICKÁ POŠTA INFORMATIKA 5. TŘÍDA E-mail

2 E-mail – neboli elektronická pošta Rychle, levně spolehlivě a kamkoliv! To jsou důvody proč e-maily dosáhly takového úspěchu. Odeslat e-mail na druhou stranu naší planety zabere několik málo sekund. Vytvoření a užívání e-mailové schránky nás nestojí žádné peníze, ani pokud si založíme několik e-mailů. Odeslané e-maily dorazí k příjemci (ikdyž se tu a tam může některý po cestě zatoulat ) E-maily může posílat komukoliv kdo má připojení k internetu a počítač (nebo chytrý telefon)

3 Založení E-mailu Elektronickou schránku (e-mail) si můžeme založit u mnoha poskytovatelů jako je: Seznam, Centrum, Volny, Google. Stačí si některého vybrat a otevřít formulář pro založení e-mailu. Ve formuláři vyplníte jako: jméno, příjmení, bydliště, věk, uživatelské jméno, heslo, ověřovací kód… Osobní údaje vyplňujte jen pod dohledem rodičů, protože tyto údaje mohou být zneužity!!!

4 Založení E-mailu - formulář JMÉNO, PŘÍJMENÍ, BYDLIŠTĚ, VĚK -tyto údaje vyplňujte pod dohledem rodičů nebo vepište nepravdivé údaje (aby jste omezili případné nebezpečí). OVĚŘOVACÍ KÓD -Ověřovací kód bývá napsaný v obrázku poblíž. Většinou to je několik čísel. Poskytovatel E- mailové schránky se ujišťuje, že schránku zakládá člověk. Počítač nedokáže čísla z obrázku přečíst. -Ověřovací kód se dá zaslat i na mobilní telefon, ten my ale nebudeme vyplňovat!

5 Uživatelské jméno a heslo UŽIVATELSKÉ JMÉNO: Nesmí obsahovat velká písmena, znaky, háčky a čárky Nesmí být obsazené Musí obsahovat minimální počet znaků (většinou 6) HESLO: Musí obsahovat minimálně 6 nebo 8 znaků Často je vyžadováno silné heslo (to je: minimálně jedno velké a malé písmeno, číslice) Nesmí být totožné s uživatelským jménem

6 E-mailová adresa Aby počítače věděli že se jedná o E-mailovou adresu, tak musí obsahovat speciální znak „zavináč“ @ (ALT+V, ALT+64) Levá část od zavináče je uživatelské jméno a napravo od zavináče je název poštovního serveru. uzivatelskejmeno@jmenoserveru.narodnidomena princbajaja@seznam.cz

7 E-mailová adresa UŽIVATELSKÉ JMÉNO: si zvolíme libovolně, není předem stanovený (pravidla pro vkládání emailu jsme si již popsali (žádná velká písmena, háčky…) Jméno POŠTOVNÍHO SERVERU nemůžeme měnit. Jestliže jsme si zvolili E-mail u www.seznam.cz pak naše uživatelské jméno bude: www.seznam.cz neco@seznam.cz Další poskytovatelé jsou: volny.cz, google.com, post.cz, tiscali.cz, …

8 CO BYCHOM MĚLI UMĚT VYSVĚTLIT CO JE E-MAIL CO OBSAHUJE FORMULÁŘ PRO ZALOŽENÍ EMAILU NA CO SI DÁVAT POZOR PŘI VEPISOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ DO INTERNETOVÝCH FORMULÁŘŮ PRAVIDLA PRO ZADÁVÁNÍ UŽIVATELSKÉHO JMÉNA A HESLA Z JAKÝCH ČÁSTÍ SE SKLÁDÁ UŽIVATELSKÉ JMÉNO JAK VYTVOŘIT ZAVINÁČ


Stáhnout ppt "ELEKTRONICKÁ POŠTA INFORMATIKA 5. TŘÍDA E-mail. E-mail – neboli elektronická pošta Rychle, levně spolehlivě a kamkoliv! To jsou důvody proč e-maily dosáhly."

Podobné prezentace


Reklamy Google