Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

MNOHOČLENY- VÝPOČTY POMOCÍ VZORCŮ AutorMgr. Šárka Čížová Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech studijních oborů, je.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "MNOHOČLENY- VÝPOČTY POMOCÍ VZORCŮ AutorMgr. Šárka Čížová Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech studijních oborů, je."— Transkript prezentace:

1 MNOHOČLENY- VÝPOČTY POMOCÍ VZORCŮ AutorMgr. Šárka Čížová Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech studijních oborů, je zaměřena na druhou a třetí mocninu dvojčlenu, rozdíl druhých mocnin, součet a rozdíl třetích mocnin. Výukový materiál slouží také k procvičení svých vědomostí na daných příkladech a následnou kontrolu výpočtů. Očekávaný přínos Žák si zopakuje umocňování dvojčlenu a rozklad na součin užitím vzorců, upevní a následně ověří své znalosti na příkladech. Tematická oblastOperace s čísly a výrazy TémaMnohočleny- výpočty pomocí vzorců PředmětMatematika RočníkPrvní Obor vzděláváníStudijní obory Stupeň a typ vzděláváníStřední odborné vzdělávání Název DUMŠ21_S1_16_Mnohočleny – výpočty pomocí vzorců Datum 31.7.2013 SOŠ JOSEFA SOUSEDÍKA VSETÍN ZLÍNSKÝ KRAJ

2 Připomeňte si základní vzorce 2

3 Druhá mocnina dvojčlenu 3

4 Rozdíl druhých mocnin 4

5 Třetí mocnina dvojčlenu 5

6 Součet a rozdíl třetích mocnin 6

7 Vyber správné řešení 7

8 Správné řešení 8

9 Kontrola znalostí 9

10 Výsledky: 10

11 Zdroje Literatura: Hudcová, M.,Kubičíková, L.: Sbírka úloh z matematiky pro SOŠ, SOU a nástavbové studium.2. vydání dotisk. Praha: Prometheus, 2006. 416s. ISBN 80- 7196- 318-6 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Šárka Čížová. 11


Stáhnout ppt "MNOHOČLENY- VÝPOČTY POMOCÍ VZORCŮ AutorMgr. Šárka Čížová Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech studijních oborů, je."

Podobné prezentace


Reklamy Google