Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

TAJENKY. PARYBY ► 1. Nejznámější parybou je ? ► 2. Jaká je žraločí kostra ? ► 3. Čím s e především žralooci živý ? ► 4. Které paryby mají sploštělé tělo.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "TAJENKY. PARYBY ► 1. Nejznámější parybou je ? ► 2. Jaká je žraločí kostra ? ► 3. Čím s e především žralooci živý ? ► 4. Které paryby mají sploštělé tělo."— Transkript prezentace:

1 TAJENKY

2 PARYBY ► 1. Nejznámější parybou je ? ► 2. Jaká je žraločí kostra ? ► 3. Čím s e především žralooci živý ? ► 4. Které paryby mají sploštělé tělo ? ► 5. Žraloci mají četné zuby s ostrými ? ► Všechny paryby dýchají s ________.

3 ŽRALOK CH RUPAVČITÁ RYBAMI REJNOCI HROT Y ► 1. Nejznámější parybou je ? ► 2. Jaká je žraločí kostra ? ► 3. Čím s e především žralooci živý ? ► 4. Které paryby mají sploštělé tělo ? ► 5. Žraloci mají četné zuby s ostrými ? ► Všechny paryby dýchají s žábry.

4 SAVCI ► 1. Jak se nazývá vykastrovaný býk ? ► 2. Jak se nazývají savci, kteří mají žludek složený z nekolika částí ? ► 3. Co patří do řádu chobotnatců ? ► 4. Jak se nazývá samice jelena ? ► 5. Která kočkovitá šelma nemá zatažitelné drápky ? ► Mislivci nazývají výběžky na paroží u srnců a jelenů ________.

5 VŮL PŘEŽVÝKAVCI SLONI LAŇ GEPAR D TYGR ► 1. Jak se nazývá vykastrovaný býk ? ► 2. Jak se nazývají savci, kteří mají žludek složený z nekolika částí ? ► 3. Co patří do řádu chobotnatců ? ► 4. Jak se nazývá samice jelena ? ► 5. Která kočkovitá šelma nemá zatažitelné drápky ? ► Mislivci nazývají výběžky na paroží u srnců a jelenů výsady.

6 KRUHOŮSTÍ ► 1. Doplň : Mihule má _________ bradavku. ► 2. Kostra kruhoústých je ? ► 3. Mihule tvarem těla připomíná ? ( zvíře ) ► 4. Mihule má rohové ? ► 5. Co kruhoústí nemají vyvinuto ? ► 6. Co především tvoří potravu kruhoústých ? ► Do třídy kruhoústých patří _______.

7 MOČOPOHLAVNÍ CH RUPAVČITÁ ÚHOŘE ZUBY ČE L ISTI KREV ► 1. Doplň : Mihule má _________ bradavku. ► 2. Kostra kruhoústých je ? ► 3. Mihule tvarem těla připomíná ? ( zvíře ) ► 4. Mihule má rohové ? ► 5. Co kruhoústí nemají vyvinuto ? ► 6. Co především tvoří potravu kruhoústých ? ► Do třídy kruhoústých patří Mihule.

8 RYBY ► 1. Jaká je teplota ryb ? ► 2. Ryby mají ______ čáru. ► 3. Ryby se pohybují pomocí ? ► 4. Kostru ploutví vystužují kostní ? ► 5. Ryba stará 5-6 dní se nazývá ? ► Kapr má u ústního otvoru hmatové_____.

9 PROMĚNLIVÁ POSTRANNÍ PLOUTVÍ PAPR S KY PLŮDEK JIKRY ► Kapr má u ústního otvoru hmatové vousky. ► 1. Jaká je teplota ryb ? ► 2. Ryby mají ______ čáru. ► 3. Ryby se pohybují pomocí ? ► 4. Kostru ploutví vystužují kostní ? ► 5. Ryba stará 5-6 dní se nazývá ?

10 X ► 1) Především v tekoucích vodách ale i v rybnících žije drává ryba- __________obecná. ► 2) Čím ryby dýchají? ► 3)Okoun říční roste velmi_______ ► 4) Které mořské ryby se k nám dovážejí nejčastěji jako potraviny?Makrela obecná a ________obecná ► 5) V jakých vodách žije štika obecná? ► 6)Kapr má ploutev prsní,hřbetní,řitní,ocasní a _______ ► 7) Tělo ryb je kryto šupinami a _______? ► 8) Jaká je naše největší ryba?_________velký ► 9) Čím vnímá kapr obecný proudění vody,náraz vln a otřesy půdy?________čarou. ► 10) Jak se jmenuje měchýř který napomáhá stabylitě těla a ve vodě a pohybu k hladině nebo ke dnu?

11 ŠTIKA ŽÁBRAMI POMALU SARDINKA X TEKOUCÍCH BŘIŠNÍ SLIZEM SUMEC POSTRANNÍ PLYNOVÝ


Stáhnout ppt "TAJENKY. PARYBY ► 1. Nejznámější parybou je ? ► 2. Jaká je žraločí kostra ? ► 3. Čím s e především žralooci živý ? ► 4. Které paryby mají sploštělé tělo."

Podobné prezentace


Reklamy Google