Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Queensland. Hlavní Město-Brisbane V Queenslandu na Yorském pol.leží mys York Zajímavosti Queensland obeplouvá Tasmánovo a Koralové moře Na Velké Útesové.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Queensland. Hlavní Město-Brisbane V Queenslandu na Yorském pol.leží mys York Zajímavosti Queensland obeplouvá Tasmánovo a Koralové moře Na Velké Útesové."— Transkript prezentace:

1 Queensland

2 Hlavní Město-Brisbane V Queenslandu na Yorském pol.leží mys York Zajímavosti Queensland obeplouvá Tasmánovo a Koralové moře Na Velké Útesové Bariéře se vyskytují mnoho korálů a mušli díky mixu teplých a studených proudů, ale nevýhoda je velký výskyt žraloků.

3 Queensland Queensland je stát na severovýchodě Austrálie. Velké předělové pohoří jej rozděluje na dvě poloviny - na vlhkou a teplou srážkami bohatou monzunovou pobřežní nížinu na severu a na východě na vyprahlé území ve vnitrozemí. Východní pobřeží lemují ostrovy Velkého bariérového útesu. 45 procent obyvatel Queenslandu žije v hlavním městě Brisbane. V Queenslandu se nachází národní park Russell River

4 Obrázky

5 Vyrobil : Martin Gulda


Stáhnout ppt "Queensland. Hlavní Město-Brisbane V Queenslandu na Yorském pol.leží mys York Zajímavosti Queensland obeplouvá Tasmánovo a Koralové moře Na Velké Útesové."

Podobné prezentace


Reklamy Google