Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Elektromagnetická indukce Transformátor. Transformátor je elektrické zařízení, které umožňuje přenášet elektrickou energii z jednoho obvodu (primární.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Elektromagnetická indukce Transformátor. Transformátor je elektrické zařízení, které umožňuje přenášet elektrickou energii z jednoho obvodu (primární."— Transkript prezentace:

1 Elektromagnetická indukce Transformátor

2 Transformátor je elektrické zařízení, které umožňuje přenášet elektrickou energii z jednoho obvodu (primární vinutí) do jiného obvodu (sekundární vinutí) pomocí vzájemné elektromagnetické indukce. Používá se většinou pro přeměnu střídavého napětí. Transformátor je elektrické zařízení, které umožňuje přenášet elektrickou energii z jednoho obvodu (primární vinutí) do jiného obvodu (sekundární vinutí) pomocí vzájemné elektromagnetické indukce. Používá se většinou pro přeměnu střídavého napětí.

3 Výpočet (ideální trafo) p…převodový poměr p…převodový poměr mezi primárním a sekundárním vinutím p = přímo úměrný U a N p = nepřímo úměrný I


Stáhnout ppt "Elektromagnetická indukce Transformátor. Transformátor je elektrické zařízení, které umožňuje přenášet elektrickou energii z jednoho obvodu (primární."

Podobné prezentace


Reklamy Google