Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Mgr. Miroslava Malušková Gastronomie www.zlinskedumy.cz.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Mgr. Miroslava Malušková Gastronomie www.zlinskedumy.cz."— Transkript prezentace:

1 Mgr. Miroslava Malušková Gastronomie www.zlinskedumy.cz

2 Anotace Materiál vysvětluje postup při flambování ovoce, musí být doplněn výkladem. Umožňuje použití pro učitele ve výuce. Je vhodné jej doplnit výkladem. Je možné jej poskytnout nepřítomným žákům. AutorMgr. Miroslava Malušková (Autor) JazykČeština Očekávaný výstup 65-42-M/01 Hotelnictví a cestovní ruch 65-51-H/01 Kuchař – číšník ŠVP Číšník- barman, servírka –barmanka Speciální vzdělávací potřeby- žádné - Klíčová slovaSložitá obsluha, flambování, ovoce Druh učebního materiáluPrezentace Druh interaktivityKombinované Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzděláváníodborné vzdělávání Typická věková skupina16 - 19 let Vazby na ostatní materiályJe součástí výuky TOS, stolničení

3 používá se čerstvé i kompotované ovoce, podává se zpravidla se zmrzlinou velké ovoce krájíme na půlky, popř. oloupeme (broskve, banány, pomeranče)

4  čerstvý ananas můžeme u stolu nejprve okrájet a naporcovat, příp. před flambováním podusit ve víně nebo likéru

5  postup při flambování je podobný jako u palačinek  koktejl připravíme z cukru (medu), másla, ovocné šťávy a likéru  k flambování používáme ovocné pálenky (meruňkovice, jabkovice, koňak, brandy, rum)

6

7

8  flambované ovoce můžeme podávat se zmrzlinou, sypeme čokoládou, ořechy nebo jen zlehka pocukrujeme a ihned podáváme

9  hrušky, banány jsou oblíbené s vanilkovou zmrzlinou, přelité čokoládovou omáčkou, zdobené a sypané praženými mandlemi nebo ořechy

10  k drobnému ovoci koktejlový příbor (moučníková vidlička a kávová lžička)  k většímu ovoci moučníkový příbor (dezertní vidlička a dezertní lžíce)

11 SALAČ, Gustav. Stolničení. Praha: Fortuna, 2001. ISBN 80-7168-752-9. SALAČ, Gustav, MVDr. Milan PRIBULA a Hana SEDLÁČKOVÁ. Technika obsluhy a služeb: pro 2. ročník středních hotelových škol. Praha: Státní pedagogické nakladatelství, 1994. ISBN 80-04-26-586-3. ČERNÝ, Jiří a Antonín SRKALA. Moderní obsluha. Praha: IQ 147, s.r.o., 1997. ISBN neuvedeno.


Stáhnout ppt "Mgr. Miroslava Malušková Gastronomie www.zlinskedumy.cz."

Podobné prezentace


Reklamy Google