Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Moderna prezentace Kotrs, Vošta. Moderna Moderna (z lat. modernus, nynější, nový) je velmi obecné označení pro různé umělecké, filosofické i náboženské.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Moderna prezentace Kotrs, Vošta. Moderna Moderna (z lat. modernus, nynější, nový) je velmi obecné označení pro různé umělecké, filosofické i náboženské."— Transkript prezentace:

1 Moderna prezentace Kotrs, Vošta

2 Moderna Moderna (z lat. modernus, nynější, nový) je velmi obecné označení pro různé umělecké, filosofické i náboženské proudy, které se vesměs vymezují proti nějakým předchozím a starším. V širším slova smyslu i označení pro evropský (západní) novověk, případně i jen jeho novější část.

3 Moderna architektura Moderní architektura je obvykle charakterizována: přijetím principu, že materiály a funkční požadavky ovlivňují výsledek přijetím strojním estetiky odmítnutím ornamentů jednoduchostí forem a eliminací "nedůležitých detailů" přijetím vyjádřené struktury forma následuje funkci

4 Moderna Příklad moderní architektury Le Corbusier, Vila ve Stuttgartu

5 Moderna architektura v ČR Tančící dům architekt Frank O. Gehry

6 Moderna Frank O. Gehry Jeden z nejznámějších architektů moderního umění celým jménem Frank Owen Gehry se narodil 28. února 1929 v Torontu, jako Frank Goldberg. Od roku 1947 žije v Los Angeles, kam se tehdy s rodinou přistěhoval Mezi jeho nejznámější stavby patří ve světě Guggenheimovo muzeum v Bilbau ve Španělsku (1997) Walt Disney Concert Hall(2003), Millennium Park (2004), Santa Monica Place (1980)

7 Moderna architektura v ČR Polský dům

8 Moderna architektura v ČR Luhačovice

9 Moderna architektura v ČR City tower v Praze

10 Moderna architektura ve světě Farnborough Airport

11 Moderna architektura ve světě Petronas Twin Towers

12 Moderna architektura ve světě První opravdový mrakodrap - Woolworth building


Stáhnout ppt "Moderna prezentace Kotrs, Vošta. Moderna Moderna (z lat. modernus, nynější, nový) je velmi obecné označení pro různé umělecké, filosofické i náboženské."

Podobné prezentace


Reklamy Google