Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Aktivní škola - podpora, zlepšení kvality vzdělávání a výuky na základní škole Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Aktivní škola - podpora, zlepšení kvality vzdělávání a výuky na základní škole Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."— Transkript prezentace:

1 Aktivní škola - podpora, zlepšení kvality vzdělávání a výuky na základní škole Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. ZŠ Týn nad Vltavou, Malá Strana CZ.1.07/1.1.14/02.0049

2 ZŠ Týn nad Vltavou, Malá Strana Název materiálu: Srovnávání pomocí as ….. as Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: Anglický jazyk Název sady: Sada pro technické, přírodovědné a jazykově zaměřené předměty (včetně volitelných) Ročník: 7. Autor: Mgr. Jana Chmelová Datum ověření: 14.5.2014 Anotace: V prezentaci se žáci seznamují se srovnáváním objektů pomocí as……as v kladných i záporných větách i s použitím základních frází v angličtině. Na závěr procvičují srovnávání v překladových větách.

3 Zdroje: obrázky jsou vloženy z Klipartu Prohlašuji, že při tvorbě výukového materiálu jsem respektoval(a) všeobecně užívané právní a morální zvyklosti, autorská a jiná práva třetích osob, zejména práva duševního vlastnictví (např. práva k obchodní firmě, autorská práva k software, k filmovým, hudebním a fotografickým dílům nebo práva k ochranným známkám) dle zákona 121/2000 Sb. (autorský zákon). Nesu veškerou právní odpovědnost za obsah a původ svého díla. Dávám souhlas, aby moje dílo bylo dáno k dispozici veřejnosti k účelům volného užití (§ 30 odst. 1 zákona 121/2000 Sb.), tj. že k uvedeným účelům může být kýmkoliv zveřejňováno, používáno, upravováno a uchováváno.

4 Srovnání pomocí as …. as (tak …. jako) I am as old as she is. Jsem tak starý jako ona. Srovnání v záporu not as …. as nebo not so …. as (ne tak …. jako) He isn´t as (so) clever as you are. Není tak chytrý jako ty.

5 Přiřaď přídavná jména k podstatným: lightthe sea heavyice highthe sky colda feather whitea lion blackan elephant biglead bluesnow deepa mountain bravenight A nyní utvoř fráze pomocí as …. as:

6 Řešení: as light as a feather as heavy as lead as high as a mountain as cold as ice as white as snow as black as night as big as an elephant as blue as the sky as deep as the sea as brave as a lion

7 Přelož do angličtiny: 1) Ona není tak hezká jako její matka. 2) On není tak šikovný jako jeho otec. 3) Tvoje taška je lehká jako pírko. 4) Angličtina je tak obtížná jako francouzština. 5) Její oči jsou tak modré jako obloha. 6) Jablka nejsou tak dobrá jako pomeranče.

8 Přelož do angličtiny: 1) She isn´t as pretty as her mother. 2) He isn´t as handy as his father. 3) Your bag is as light as a feather. 4) English is as difficult as French. 5) Her eyes are as blue as the sky. 6) Apples aren´t as good as oranges.


Stáhnout ppt "Aktivní škola - podpora, zlepšení kvality vzdělávání a výuky na základní škole Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."

Podobné prezentace


Reklamy Google