Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Amerika vodstvo autor: Mgr. Jana Mikešová. Řeky: Amazonka L přítok Negro, P Madeira v tropickém pásu málo využitá pro P a Z Mississippi L Ohio, P Missouri.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Amerika vodstvo autor: Mgr. Jana Mikešová. Řeky: Amazonka L přítok Negro, P Madeira v tropickém pásu málo využitá pro P a Z Mississippi L Ohio, P Missouri."— Transkript prezentace:

1 Amerika vodstvo autor: Mgr. Jana Mikešová

2 Řeky: Amazonka L přítok Negro, P Madeira v tropickém pásu málo využitá pro P a Z Mississippi L Ohio, P Missouri v mírném podnebném pásu využita pro P i Z Yukon Mackanzie krátké řeky na Labradoru využity na výrobu elektr. energie

3 Vodopády Obr.č.1. Niagárské vdp.Obr.č.2. Salto Angel -979m, objeveny amer. letcem Angelem

4 Jezera: Velké Medvědí jezero Velká kanadská jezera (Hořejší, Michiganské, Erijské, Ontario) Nikaragua Titicaca Velké solné jezero největší v Americe (120 x 50 km) nevytéká z něj žádná řeka (=terminální j.) 4 x slanější než moře – 0 ryb migrační uzel ptáků

5 Vodní nádrž Itaipú Největší hydroelektrárna v Americe Druhá nejvýkonnější na světě Na řece Paraná na hranicích Brazílie a Paraguaye Obr.č.3.

6 Zdroje obrázků: Obr.č.1. In Wikipedia : the free encyclopedia [online]. St. Petersburg (Florida) : Wikipedia Foundation, 10.9.2004 [cit. 2011-03-08]. Dostupné z WWW:. Obr.č.2. In Wikipedia : the free encyclopedia [online]. St. Petersburg (Florida) : Wikipedia Foundation, 27.10.2005 [cit. 2011-03-08]. Dostupné z WWW:. Obr.č.3. In Wikipedia : the free encyclopedia [online]. St. Petersburg (Florida) : Wikipedia Foundation, 26.4.2008 [cit. 2011-03-08]. Dostupné z WWW:.


Stáhnout ppt "Amerika vodstvo autor: Mgr. Jana Mikešová. Řeky: Amazonka L přítok Negro, P Madeira v tropickém pásu málo využitá pro P a Z Mississippi L Ohio, P Missouri."

Podobné prezentace


Reklamy Google