Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vanuatu a Šalamounovy ostrovy. Vanuatu Vanuatu má oficiální název Vanuatská Republika a je to melanéský ostrovní stát v Melanésii. Během koloniálního.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vanuatu a Šalamounovy ostrovy. Vanuatu Vanuatu má oficiální název Vanuatská Republika a je to melanéský ostrovní stát v Melanésii. Během koloniálního."— Transkript prezentace:

1 Vanuatu a Šalamounovy ostrovy

2 Vanuatu Vanuatu má oficiální název Vanuatská Republika a je to melanéský ostrovní stát v Melanésii. Během koloniálního období se nazývalo Nové Hebridy. Základní údaje: -POLOHA: Souostroví se nachází 1 750 km východně od Austrálie a leží 200km jižně od Šalamounových ostrovů. -ROZLOHA: 12 200 km² -HL. MĚSTO: Port Villa -POČET OBYVATEL(rok 2005): 205 754 Vanuatu se skládá s 15 velkých ostrovů a několik menších ostrůvků a z 3 souostroví.

3

4 Vanuatu – fotky

5

6 Šalamounovy ostrovy Šalamounovy ostrovy je ostrovní stát v západní části Oceánie. Základní údaje: -POLOHA: Šalamounovy ostrovy leží východně od Nové Guineje a 200km jihovýchodně od souostroví Vanuatu. -ROZLOHA: Šalamounových ostrovů je více než 990 a mají dohromady rozlohu více než 28 400 km². -HL. MĚSTO: Honiara -POČET OBYVATEL(rok 2005): 545 000

7

8 Šalamounovy ostrovy- fotky Uepi lagoon

9


Stáhnout ppt "Vanuatu a Šalamounovy ostrovy. Vanuatu Vanuatu má oficiální název Vanuatská Republika a je to melanéský ostrovní stát v Melanésii. Během koloniálního."

Podobné prezentace


Reklamy Google