Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Petr Machala. Co je to kultura? Co je to subkultura? Kultura: je systém naučeného chování a výsledků chování, jejichž základní prvky jsou společné příslušníkům.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Petr Machala. Co je to kultura? Co je to subkultura? Kultura: je systém naučeného chování a výsledků chování, jejichž základní prvky jsou společné příslušníkům."— Transkript prezentace:

1 Petr Machala

2 Co je to kultura? Co je to subkultura? Kultura: je systém naučeného chování a výsledků chování, jejichž základní prvky jsou společné příslušníkům dané společnosti a jsou v okruhu této společnosti předávány Subkultura: je to soubor norem, hodnot, vzorců chování a životní styl charakterizující určitou skupinu v rámci širšího společenství

3 podmnožina kultury, vznik v druhé polovině 20. století vymezuje se vůči svému okolí jsou charakteristické zejména pro mládež (většina je generační záležitost) poskytují dočasný azyl v období vnitřního hledání jedince tvoří přirozené prostředí na pozadí vrstevnických skupin Jak charakterizovat subkulturu? Jsi jeden z nás… Yeah…

4 vzniká zde ideové paradigma, v němž si jedinec utváří hodnoty, postoje a vztahy k okolnímu světu a k sobě samému míra subkulturní identifikace je rozdílná oblečením účesem hudbou jazykem stylem života Jakým způsobem se vymezuje?

5 Metalisti Hippies Jaké znáte subkultury?

6 Punk Skinhead

7 Hip hop Emo Skate

8 Lolita Otaku Rave Tramping Visual kei Otherkin

9 SMOLÍK, Josef. Subkultury mládeže: uvedení do problematiky. Vyd. 1. Praha: Grada, ISBN JANDOUREK, Jan. Sociologický slovník. Vyd. 2. Praha: Portál, ISBN [online]. [cit ]. Dostupné z: [online]. [cit ]. Dostupné z: RussianRainbowGathering_4Aug2005.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f7/RussianRainbowGathering_4Aug2005.jpg/400px- RussianRainbowGathering_4Aug2005.jpg [online]. [cit ]. Dostupné z: [online]. [cit ]. Dostupné z: [online]. [cit ]. Dostupné z: Metsat%C3%B6ll_at_Tuska_2006.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/8b/Metsat%C3%B6ll_at_Tuska_2006.jpg/687px- Metsat%C3%B6ll_at_Tuska_2006.jpg [online]. [cit ]. Dostupné z: Bercy_%28France%29.jpg/800px-Iron_Maiden_in_the_Palais_Omnisports_of_Paris-Bercy_%28France%29.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0d/Iron_Maiden_in_the_Palais_Omnisports_of_Paris- Bercy_%28France%29.jpg/800px-Iron_Maiden_in_the_Palais_Omnisports_of_Paris-Bercy_%28France%29.jpg [online]. [cit ]. Dostupné z: [online]. [cit ]. Dostupné z: [online]. [cit ]. Dostupné z: [online]. [cit ]. Dostupné z: [online]. [cit ]. Dostupné z: [online]. [cit ]. Dostupné z: [online]. [cit ]. Dostupné z: Rotace_na_skateboardu.svg.pnghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/09/Rotace_na_skateboardu.svg/550px- Rotace_na_skateboardu.svg.png [online]. [cit ]. Dostupné z: Gothic_lolita_takeshita_street.jpg [online]. [cit ]. Dostupné z: [online]. [cit ]. Dostupné z: [online]. [cit ]. Dostupné z: [online]. [cit ]. Dostupné z:


Stáhnout ppt "Petr Machala. Co je to kultura? Co je to subkultura? Kultura: je systém naučeného chování a výsledků chování, jejichž základní prvky jsou společné příslušníkům."

Podobné prezentace


Reklamy Google