Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Www.zlinskedumy.cz Název školyStřední odborná škola a Gymnázium Staré Město Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.1007 AutorMgr. Soňa Patočková Název šablonyIII/2.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Www.zlinskedumy.cz Název školyStřední odborná škola a Gymnázium Staré Město Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.1007 AutorMgr. Soňa Patočková Název šablonyIII/2."— Transkript prezentace:

1 Název školyStřední odborná škola a Gymnázium Staré Město Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/ AutorMgr. Soňa Patočková Název šablonyIII/2 – Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název DUMuGoogle SkechUp (IX. část) Stupeň a typ vzděláváníStřední škola Vzdělávací oblastInformační a komunikační technologie Vzdělávací obor79-41-K/41 Gymnázium, Tematický okruhGrafický software Druh učebního materiáluVýukový materiál Cílová skupinaŽák, 2. ročník Anotace Výukový materiál je určen k frontální prezentaci učitelem, případně jako materiál pro samostudium. Výukový materiál je nutno doplnit výkladem. Žák se bude orientovat v problematice základů počítačové grafiky. Vybavení, pomůcky- Klíčová slovaRastr, vektor, barevná hloubka, zobrazovací soustava, rastrové formáty, vektorové formáty, skener, tiskárna Datum GOOGLE SKETCHUP (IX. ČÁST)

2 SKUPINY A KOMPONENTY Nástroj skupiny (Groups) skupinu lze editovat dvojím kliknutím na kvádr mimo skupinu se dostaneme kliknutím mimo ohraničující kvádr případně lze použít také pravé tlačítko a volby Edit Group nebo Close Group.

3 SKUPINY A KOMPONENTY Nástroj skupiny (Groups) skupinu lze editovat dvojím kliknutím na kvádr mimo skupinu se dostaneme kliknutím mimo ohraničující kvádr případně lze použít také pravé tlačítko a volby Edit Group nebo Close Group.

4 SKUPINY A KOMPONENTY Nástroj skupiny (Groups) skupiny a komponenty lze do sebe libovolně vnořovat v různých kombinacích mějte však na paměti, že pokud budete chtít upravit prvek, který je vnořený hodně hluboko, budete se k němu muset dlouho proklikávat

5 SKUPINY A KOMPONENTY Nástroj skupiny (Groups) pro účely modelování není proto vhodné mít tuto strukturu příliš hluboko skupinu může zrušit kdykoliv pravým kliknutím a volbou Explode

6 NÁSTROJE Nástroj skupiny a komponenty (archiv autora)

7 SKUPINY A KOMPONENTY Nástroj komponenty (Components) komponenty lze vytvářet podobně jako skupiny pouze místo volby Make Groups zvolíme možnost Make Components komponenty lze také vytvářet tlačítkem Make Component, které je obsažené v Large Tool Setu (nebo jej lze vyvolat klávesovou zkratkou G)

8 NÁSTROJE Nástroj skupiny a komponenty (archiv autora)

9 OPAKOVÁNÍ OPAKOVÁNÍ Použijte nástroj Make Components. K čemu tento nástroj slouží?

10 ZDROJE A PRAMENY 1)Počítačová grafika: [Seminář, Praha, dubna 1977] : Sborník referátů. Praha: [nákl. vl.], 1977, 229, [1] s. Aplikovaná kybernetika. 2)KRŠEK, Přemysl. Základy počítačové grafiky: IZG. 1. vyd. Brno: Fakulta informačních technologií, 2008, 89 s. Aplikovaná kybernetika. ISBN )ŽÁRA, Jiří, Bedřich BENEŠ a Petr FELKEL. Moderní počítačová grafika. Vyd. 1. Praha: Computer Press, 1998, xvi, 448 s. ISBN )BROOKSHEAR, J, David T SMITH a Dennis BRYLOW. Informatika. 1. vyd. Brno: Computer Press, 2013, 608 s. ISBN )program Google SketchUP, který je zdarma dostupný na oficiálních stránkách programu 6)V práci jsou použity Print Screeny obrazovky PC autora materiálu.


Stáhnout ppt "Www.zlinskedumy.cz Název školyStřední odborná škola a Gymnázium Staré Město Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.1007 AutorMgr. Soňa Patočková Název šablonyIII/2."

Podobné prezentace


Reklamy Google