Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vybrané podklady pro praktika z imunologie Aglutinace Precipitační reakce Immunoblotting (Western blotting) Imunoeseje V. Thon, J. Litzman, J. Lokaj Ústav.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vybrané podklady pro praktika z imunologie Aglutinace Precipitační reakce Immunoblotting (Western blotting) Imunoeseje V. Thon, J. Litzman, J. Lokaj Ústav."— Transkript prezentace:

1 Vybrané podklady pro praktika z imunologie Aglutinace Precipitační reakce Immunoblotting (Western blotting) Imunoeseje V. Thon, J. Litzman, J. Lokaj Ústav klinické imunologie a alergologie FN u sv. Anny v Brně

2 Aglutinace

3

4

5 Coombsův test

6

7 Latex-fixační test - k průkazu revmatoidního faktoru Revmatoidní faktor (RF) je autoprotilátka namířená proti Fc části IgG molekuly

8 Revmatoidní faktor(y) l Autoprotilátka proti Fc fragmentu molekuly IgG. l Přítomen asi u 80% pacientů s revmatoidní artritidou. l Pozitivní je též u asi 5-10% nemocných s jinými systémovými autoimunitními chorobami, autoimunitní hepatitidy, endocarditis lenta. l Může být pozitivní i u zdravých osob. l Diagnosticky nejdůležitější je RF ve třídě IgM.

9 Precipitační reakce

10 Vstřícná imunodifuze - I

11 Vstřícná imunodifuze - II

12 Vstřícná imunodifuze - III

13

14 Nefelometrie

15 Gelová elektroforéza

16

17 Immunoblotting = Western blotting

18

19 Western blotting

20

21 ELISA

22

23 ELISA – proběhlá reakce

24

25 ELISA - vyšetření HIV pozitivity

26

27 Imunofluorescence - přímá - nepřímá

28 Přímá

29 Nepřímá Sérum

30 ANA Pozitivní granulární typ Foto: Dr. V. Thon, ÚKIA FN u sv. Anny v Brně

31 Systémový lupus erythematodes


Stáhnout ppt "Vybrané podklady pro praktika z imunologie Aglutinace Precipitační reakce Immunoblotting (Western blotting) Imunoeseje V. Thon, J. Litzman, J. Lokaj Ústav."

Podobné prezentace


Reklamy Google