Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

II. světová válka 1942 Petr Machala. 1.Kdy začala válka? 2.S jakým úspěchem válčila Itálie s Řeckem? 3.Jak se nazýval plán útoku na SSSR? 4.Jaké byly.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "II. světová válka 1942 Petr Machala. 1.Kdy začala válka? 2.S jakým úspěchem válčila Itálie s Řeckem? 3.Jak se nazýval plán útoku na SSSR? 4.Jaké byly."— Transkript prezentace:

1 II. světová válka 1942 Petr Machala

2 1.Kdy začala válka? 2.S jakým úspěchem válčila Itálie s Řeckem? 3.Jak se nazýval plán útoku na SSSR? 4.Jaké byly směry útoku na SSSR? 5.Co je to Afrikacorps? 6.Proč napadli Japonci základnu Pearl Harbor? Co jsme se posledně učili?

3 Východní fronta Jak vypadala situace na frontě na začátku roku 1942? (seřaďte události) vytvořen Státní výbor na obranu SSSR blátivé cesty předčasná zima obležení Leningradu bitva u Moskvy rychlý postup wehrmachtu únava na obou stranách oslabování armády Mitte

4  cílem byl Kavkaz, ovládnutí ropných polí v červnu zahájena operace "Blau" - útok na Charkov → Kursk →Krym Jaký byl nový cíl wehrmachtu?

5 Stalingrad Které město bylo bránou na Kavkaz?

6  6. armáda - vede gen. F. von Paulus  v srpnu byl vyhlášen stav obležení  gen. Čujkov (62. armáda) Která armáda dostala za úkol dobýt toto město? Kdo byl pověřen obranou?

7  letecký útok - město srovnáno se zemí  následovala pěchota, boj o každý dům  do poloviny září měli Němci v rukách téměř celé město Jak probíhaly boje o Stalingrad? Zajcev

8 22.11. byl uzavřen „stalingradský kotel“ RA prolomila křídla dostali Němce do obklíčení v kotli uvízlo na 290 000 vojáků Víte čemu se říká „stalingradský kotel“?

9 v říjnu udeřily mrazy (až -26°C) začalo váznout zásobování RA utahovala smyčku Hitler zakázal ústup Co nejvíce tížilo německé vojáky?

10 před kapitulací obdržel Paulus maršálskou hůl kapituloval 31. 1. 1943 na 90 000 vojáků padlo do zajetí po válce se vrátilo jen 6 000 Dala se udržet bojová morálka?

11 Válka v Africe  Rommelův Afrikakorps dobyl Tobrúk  nedostal žádné posily  dostal se až do Egypta k Al Alamejnu, kde byl poražen v červenci Brity (velí Montgomery)  na podzim Němci ustupují

12 Válka v Pacifiku  3.6. - 7.6. proběhla námořní a letecká bitva u ostrova Midway  Japonci přišli o 4 letadlové lodě  poprvé byli poraženi

13 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "II. světová válka 1942 Petr Machala. 1.Kdy začala válka? 2.S jakým úspěchem válčila Itálie s Řeckem? 3.Jak se nazýval plán útoku na SSSR? 4.Jaké byly."

Podobné prezentace


Reklamy Google