Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

II. světová válka 1940 Petr Machala. 1.Co bylo příčinou a záminkou války? 2.Kdy začala válka? 3.Co je to podivná válka? 4.Kdo napadl Polsko z východu?

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "II. světová válka 1940 Petr Machala. 1.Co bylo příčinou a záminkou války? 2.Kdy začala válka? 3.Co je to podivná válka? 4.Kdo napadl Polsko z východu?"— Transkript prezentace:

1 II. světová válka 1940 Petr Machala

2 1.Co bylo příčinou a záminkou války? 2.Kdy začala válka? 3.Co je to podivná válka? 4.Kdo napadl Polsko z východu? 5.Proč byla RA neúspěšná během zimní války s Finskem? Co jsme se posledně učili?

3 1925 – Locarnská smlouva Která smlouva chránila západní země před Německem? Věděl jsem, že v případě Polska západní spojenci nic neudělají… Můj Vůdče, je nutné, abychom vojensky obsadili i Dánsko a Norsko…

4  9. 4. byla zahájena operace "Weserübung"  útok na Dánsko a Norsko  Dánsko bylo obsazeno za 24 hodin  na pomoc Norům přichází VB Jak se nazývala osvědčená německá taktika útoku?

5  10. 5. byla zahájena operace "Fall Gelb"  útok na Nizozemí, Belgii, Lucembursko a Francii  Nizozemí bylo dobyto za 5 dnů, Belgie kapitulovala 27. 5.

6 Compiegneském lesíku v železničním vagóně Víte, kde byla podepsána kapitulace Francie?

7  Francie byla rozdělena na zóny  kolaborantská vláda ve Vichy v čele s maršálem Pétainem Jaký osud čekal Francii?

8 Velká Británie Hitlerovi se nepodařilo získat spojenectví VB Která země pomohla Německu s budováním armády? "...nemohu vám nabídnout nic než krev, dřinu, slzy a pot..."

9 13.8. - operace "Adler" - útok luftwaffe začala bitva o Británii čs. piloti - stíhací a bombardovací peruť bitvu o Británii Německo prohrálo

10 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "II. světová válka 1940 Petr Machala. 1.Co bylo příčinou a záminkou války? 2.Kdy začala válka? 3.Co je to podivná válka? 4.Kdo napadl Polsko z východu?"

Podobné prezentace


Reklamy Google