Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

INTERVALY AutorMgr. Šárka Čížová Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech maturitních oborů, je zaměřena k osvojení pojmů.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "INTERVALY AutorMgr. Šárka Čížová Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech maturitních oborů, je zaměřena k osvojení pojmů."— Transkript prezentace:

1 INTERVALY AutorMgr. Šárka Čížová Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech maturitních oborů, je zaměřena k osvojení pojmů interval, interval otevřený, uzavřený, polouzavřený, omezený interval, neomezený interval. Výukový materiál slouží také k procvičení svých vědomostí na daných příkladech a následnou kontrolu výpočtů. Očekávaný přínos Žák si zopakuje zápis intervalu, zobrazení intervalu na číselné ose, zobrazení dané množiny, sjednocení a průnik intervalů, upevní a následně ověří své znalosti na příkladech. Tematická oblastOperace s čísly a výrazy TémaIntervaly PředmětMatematika RočníkPrvní Obor vzděláváníMaturitní obory Stupeň a typ vzděláváníStřední odborné vzdělávání Název DUMŠ21_S1_05_Intervaly Datum 31.5.2013 SOŠ JOSEFA SOUSEDÍKA VSETÍN ZLÍNSKÝ KRAJ

2 INTERVAL 2 a b

3 Přehled omezených intervalů 3

4 4

5 Sjednocení a průnik intervalů 5

6 Zápis některých množin intervalem 6

7 Určete sjednocení a průnik intervalů 7

8 Řešení 8

9 Kontrola znalostí 9

10 Výsledky 10

11 Zdroje Literatura: CALDA, E. Matematika pro netechnické obory SOŠ a SOU, 1.díl. 1. vydání. Praha: Prometheus, 2003. 213 s. ISBN 80-7196-020-9 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Šárka Čížová. 11


Stáhnout ppt "INTERVALY AutorMgr. Šárka Čížová Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech maturitních oborů, je zaměřena k osvojení pojmů."

Podobné prezentace


Reklamy Google