Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Paměť, pozornost, zapomínání Pavel Šuranský Motto: Jednou ze slavných osobností s mimořádnou pamětí byl W. A. Mozart. Když mu bylo 14 let, slyšel v Sixtinské.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Paměť, pozornost, zapomínání Pavel Šuranský Motto: Jednou ze slavných osobností s mimořádnou pamětí byl W. A. Mozart. Když mu bylo 14 let, slyšel v Sixtinské."— Transkript prezentace:

1

2 Paměť, pozornost, zapomínání Pavel Šuranský

3 Motto: Jednou ze slavných osobností s mimořádnou pamětí byl W. A. Mozart. Když mu bylo 14 let, slyšel v Sixtinské kapli Allegriho Miserere. Po jediném vyslechnutí zapsal bez problémů celou skladbu.

4 Co je paměť? psychický proces umožňuje nám osvojení zkušeností, jejich zapamatování a pozdější využití.

5 učení závody zkoušení !! zapamatování vybavení uchování Jaké jsou fáze paměti?

6 Rozlišujeme různé druhy paměti krátkodobá x dlouhodobá zraková, sluchová, čichová, chuťová, hmatová, pohybová … logická x mechanická bezděčná x záměrná

7 Určíš druhy paměti na obrázcích? čichová zraková pohybová hmatová sluchová

8 Přiřadíš druhy paměti k obrázkům? bezděčná záměrná dlouhodobá Síť spojů v dlouhodobé paměti záměrná bezděčná

9 Pro zapamatování je důležitá pozornost = soustředění, zaměření se na určitý podnět N P L W J M A B E R H Z C S F T D Q

10 Je naše paměť spolehlivá? učení závody zkoušení !! ??? Během času dochází k zapomínání

11 Proč zapomínáme? zapomínání je přirozený proces nemůžeme si pamatovat všechno zapomínáme informace, které nepotřebujeme účinnou obranou je opakování.

12 Jak je to s učením do školy? křivka zapomínání čas po zopakování bez opakování učivo nejrychleji zapomínáme po osvojení učiva nejlépe opakovat po 10min, 24hod, 1 týden

13 Děkuji za pozornost a doufám, že aspoň něco z této hodiny nezapomenete.


Stáhnout ppt "Paměť, pozornost, zapomínání Pavel Šuranský Motto: Jednou ze slavných osobností s mimořádnou pamětí byl W. A. Mozart. Když mu bylo 14 let, slyšel v Sixtinské."

Podobné prezentace


Reklamy Google