Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU."— Transkript prezentace:

1 Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU - OP VK Číslo a název klíčové aktivityIII/2 inovace a zkvalitnění výuky pomocí ICT AutorIng. Milan Solil Číslo materiáluVY_32_INOVACE_ATM_4S_SL_11_09 NázevPneumatické obvody Druh učebního materiáluPrezentace PowerPoint PředmětAutomatizace RočníkČtvrtý Tematický celekCestné ventily AnotaceRozdělení, způsoby ovládání pneumatických obvodů pomocí cestných ventilů, jejich konstrukce a možnosti při realizaci vlastního řízení. Metodický pokynNaučit žáky konstrukci a požadavky, které jsou kladeny na cestné ventily, jejich vlastnosti a možnosti využití jednotlivých druhů v pneumatických obvodech. 45 minut Klíčová slovaCestné ventily, sedlové ventily, šoupátkové ventily Očekávaný výstupŽák zvládne aplikaci jednotlivých druhů cestných ventilů, jejich stavbu, značení a využití charakteristik pro realizaci v pneumatických pohonech. Datum vytvoření12. 11. 2013

2 Cestné ventily mění cesty tlakového media propojováním dílčích cest a přitom mění rychlost a směr proudění media v těchto cestách 09. Cestné ventily Hlavními parametry těchto ventilů jsou: - počet vstupů a výstupů kanálů a počet poloh jejich přestavení - způsob jejich ovládání (elektromagnetem, stlačeným vzduchem, mechanicky atd.) - velikost a maximální průtok vzduchu za daných podmínek propojení kanálů v klidové poloze.

3 Počet vstupních a výstupních kanálů a počet poloh se udává ve tvaru zlomku, např. 2/2, 3/2, 5/2 atd. První číslice udává celkový počet kanálů (cest) a druhá číslice počet poloh pro přestavení. Např. ventil s označením 5/2 čteme: pěticestný dvoupolohový ventil. 2/2 a 3/2 ventily se také dělí podle stavu v klidové poloze. Je-li v této poloze proud vzduchu uzavřen, pak jej označujeme jako normálně uzavřený ventil NC. Prochází-li v klidové poloze ventilem vzduch ze vstupu na výstup, pak jej označujeme jako normálně otevřený ventil NO. Cestné ventily Značení ventilů

4 Cestné ventily Značení ventilů

5 Cestné ventily Značení ventilů

6 Cestné ventily Značení ventilů

7 Podle způsobu ovládání rozlišujeme ventily na ventily ovládané - mechanicky (narážky, dorazy, kladky) - lidskou silou (ručně, pedálem) - vzduchem (pneumaticky) - elektromagneticky. Způsoby ovládání ventilů

8

9 Sestavení značky ventilu

10 SMC Industrial Automation CZ s.r.o., Vlastnosti stlačeného vzduchu [online]. 2009 [cit. 5. září 2013]. Dostupné z WWW: http://2009.oc.smc-cee.com/sk/pdf/LG2_Masseinheit.pdf Použitá literatura:


Stáhnout ppt "Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU."

Podobné prezentace


Reklamy Google