Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kultura starověké Indie Árjové 1100 př. n. l. vytvořili védy - náboženské texty a oslavné písně (ústně předávány) později se usídlili u řeky Gangy 500.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kultura starověké Indie Árjové 1100 př. n. l. vytvořili védy - náboženské texty a oslavné písně (ústně předávány) později se usídlili u řeky Gangy 500."— Transkript prezentace:

1 Kultura starověké Indie Árjové 1100 př. n. l. vytvořili védy - náboženské texty a oslavné písně (ústně předávány) později se usídlili u řeky Gangy 500 př. n. l. zde vznikla nová bohatá města věřili v převtělování a jejich společnost byla rozdělena do kast - kastovní systém –brahmáni (kněží) –kšatrijové (bojovníci) –vaišjové (zemědělci) –šůdrové (porobené původní obyvatelstvo)

2 v 5. stol. př. n. l. vzniklo v Indii nové náboženství buddhismus vycházelo z učení Buddhy (Probuzený) hlásal umírněnost, lásku, pokoru a rovnost všech buddhismus se rozšířil do Číny, Japonska, Tibetu a jihovýchodní Asie v Indii ale nakonec převládlo hinduistické polyteistické náboženství (Šiva, Višnu)

3 zdroje: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:BuddhaHead.J PG http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:BuddhaHead.J PG


Stáhnout ppt "Kultura starověké Indie Árjové 1100 př. n. l. vytvořili védy - náboženské texty a oslavné písně (ústně předávány) později se usídlili u řeky Gangy 500."

Podobné prezentace


Reklamy Google