Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

List Filip Novák 5.A Filip Novák 5.A. o Vegetativní orgán rostliny. o Postranní orgán rostliny. o Asimilační funkce (fotosyntéza). o Vypařování vody.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "List Filip Novák 5.A Filip Novák 5.A. o Vegetativní orgán rostliny. o Postranní orgán rostliny. o Asimilační funkce (fotosyntéza). o Vypařování vody."— Transkript prezentace:

1 List Filip Novák 5.A Filip Novák 5.A

2 o Vegetativní orgán rostliny. o Postranní orgán rostliny. o Asimilační funkce (fotosyntéza). o Vypařování vody. o Obranná funkce. Co je to list? Jaké má list funkce?

3 Vnější stavba listu Žilnatina Řapík Čepel – plochá část listu Palisty

4 Vnitřní stavba listu o Pokožka krytá kutikulou, průduchy. o Mezofyl. Palisádový parenchym-chloroplasty. Houbový parenchym - interceluláry (mezibuněčné prostory vyplněné vzduchem), zásoby vody. o Kolaterární cévní svazky.

5 Řez listem palisádový parenchym pokožka houbový parenchym kutikula pokožka

6 Dělení listů o Postavení listů na stonku o Způsob přisedání na stonek o Uspořádání žilnatiny o Tvary listové čepele o Typy okrajů listové čepele

7 o Vstřícné o Přeslenité o Střídavé pilát, bříza hluchavkovité Přeslička, vraní oko čtyřlisté Postavení listu na stonku

8 Způsob přisedání na stonek o Řapíkaté o Přisedlé o Sbíhavé o Objímavé třezalka skvrnitá javor babyka, jetel luční kostival, divizna malokvětá kamzičník

9 o Žilnatina = soubor cévních svazků v listu. A) Rovnoběžná - trávy B) Souběžná (konvalinky) C) Zpeřená (habr) D) Dlanitá (javor) E) Znožená (čemeřice) A) B) C)D) E) Uspořádání žilnatiny

10 Tvary listové Čepele

11 celokrajný vroubkovaný zubatý jemně pilovitý dvojitě pilovitý pilovitý laločnatý Typy okrajů listové čepele

12 Využití listů o Zelenina (ledový salát) o Čaj o Koření (bobkový list) o Tabák, drogy… o Lano o Léčivé rostliny (bylinky)


Stáhnout ppt "List Filip Novák 5.A Filip Novák 5.A. o Vegetativní orgán rostliny. o Postranní orgán rostliny. o Asimilační funkce (fotosyntéza). o Vypařování vody."

Podobné prezentace


Reklamy Google