Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ROZVOD ELEKTRICKÉ ENERGIE.. Rozvod elektrické energie. Elektrická energie se vyrábí v elektrárnách o napětí 6,3 kV nebo 10,5 kV a frekvenci 50Hz.Elektrický.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ROZVOD ELEKTRICKÉ ENERGIE.. Rozvod elektrické energie. Elektrická energie se vyrábí v elektrárnách o napětí 6,3 kV nebo 10,5 kV a frekvenci 50Hz.Elektrický."— Transkript prezentace:

1 ROZVOD ELEKTRICKÉ ENERGIE.

2 Rozvod elektrické energie. Elektrická energie se vyrábí v elektrárnách o napětí 6,3 kV nebo 10,5 kV a frekvenci 50Hz.Elektrický proud se transformuje na napětí100 – 400 kV a pomocí rozvodové sítě se rozvádí do rozvodových stanice kde se transformuje na napětí 22 kV. Z rozvodových stanic se přenáší do rozdělovacích stanice kde se transformuje na napětí 380/220 V. Z rozdělovacích stanic se přenáší přípojkou do rozvaděčů v jednotlivých objektech.

3 Zásuvky, vodiče a ovladače. Zásuvky ve strojní dílně jsou vybaveny krytem. Ovladače jsou ve formě tlačítek na snadno přístupném místě.Jsou označeny barevně nebo značkou. I – zelená – zapnout 0 – červená – vypnout Vodič – vedou el.proud. Barevné označení vodičů: zelená, zelená se žlutou - ochranný vodič zelená, zelená se žlutou - ochranný vodič světle šedá nebo bílá – nulový vodič světle šedá nebo bílá – nulový vodič černá – fázový vodič černá – fázový vodič červená – střídavé řídící obvody červená – střídavé řídící obvody modrá – stejnosměrné řídící obvody modrá – stejnosměrné řídící obvody

4 Dokumentace ke stroji. Návod k obsluze stroje Instalační plán Obvodové schéma Montážní schéma Seznam přístrojů Pokyny pro údržbu Výchozí revizní zpráva Provozní deník.

5 Pojistky. Pojistky chrání proti přetížení proudem nebo zkratu. Pojistka se skládá z : 1)Pojistkového spodku 2)Pojistkové vložky 3)Pojistkové hlavice Pojistkové vložky rozdělují : 6A - zelená 10A – červená 15A – 20A – 25A –

6 Jističe. Jističe jsou samočinné vypínače, které samočinně vypínají obvod při přetížení elektrický proudem nebo zkratu.

7 Opakování: Jakým způsobem se rozvádí elektrická energie? Jakými barvami se označují vodiče? Co má obsahovat dokumentace stroje? Co víte o pojistkách? Co víte o jističích?


Stáhnout ppt "ROZVOD ELEKTRICKÉ ENERGIE.. Rozvod elektrické energie. Elektrická energie se vyrábí v elektrárnách o napětí 6,3 kV nebo 10,5 kV a frekvenci 50Hz.Elektrický."

Podobné prezentace


Reklamy Google