Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

KARPA01 - LUNÁRNÍ NÁLEZ V GOBI Zpracovali: Hadacz Roman Mgr. Kynický Jindřich Buřival Zbyňek Masarykova universita, přírodovědecká fakulta.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "KARPA01 - LUNÁRNÍ NÁLEZ V GOBI Zpracovali: Hadacz Roman Mgr. Kynický Jindřich Buřival Zbyňek Masarykova universita, přírodovědecká fakulta."— Transkript prezentace:

1 KARPA01 - LUNÁRNÍ NÁLEZ V GOBI Zpracovali: Hadacz Roman Mgr. Kynický Jindřich Buřival Zbyňek Masarykova universita, přírodovědecká fakulta

2 Karpa01, Lunární nález v Gobi Cíl výzkumu Co jsou to meteority rozdělení nadějné oblasti Lunární meteority Průzkum v Gobi

3 Co jsou to meteority Jsou to mimozemská (extraterestrická) tělesa, která při průchodu atmosférou neshoří a jejich zbytek dopadne na Zemský povrch.

4 Nálezy v nadějných oblastech Antarktida Afrika Omán Libie Sahara www.Lunear meteorites http www.Lunear meteorites http ://epsc.wustl.edu/admin/resources/moon_meteorites.html, (2003)

5 Místa ze kterých meteority pocházejí Jak se měsíční meteority dostaly na Zem? Klasifikace lunárních meteoritů Kolik jich je? www.Lunear meteorites http www.Lunear meteorites http ://epsc.wustl.edu/admin/resources/moon_meteorites.html, (2003)

6 Průzkum v Gobi Během dvou týdnů jsme se v oblastech Omnogovi, Bayanhongor a Dornogovi v jižním Mongolsku pokusili zmapovat území, která by byla vhodná pro nálezy meteoritů. nevhodné vhodné

7 Místa nálezů vzorků KARPA01

8 GPS-koordináty odebraných vzorků

9 Vzorky odebrané v poušti

10 Dosavadní výsledky Roztřídění vzorků Odeslání nadějných vzorků na analýzu Verdenského institut geochemie a analytické chemie Metody užívané k výzkumu meteoritu polarizační mikroskopie elektronická mikroskopie elektronická mikroanalýza

11 Karpa01

12 Literatura www.Lunear meteorites http www.Lunear meteorites http : //epsc.wustl.edu/admin/resources/moon_meteor ites.html, (2003) Florian, G.: Stonařovské meteority - minulost a současnost. Minerál 3/2003. www.http://komety.wz.cz/meteory.htmlwww.http://komety.wz.cz/meteory.html, (2003)


Stáhnout ppt "KARPA01 - LUNÁRNÍ NÁLEZ V GOBI Zpracovali: Hadacz Roman Mgr. Kynický Jindřich Buřival Zbyňek Masarykova universita, přírodovědecká fakulta."

Podobné prezentace


Reklamy Google