Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vznik života na Zemi Planeta Země Postavení Země ve vesmíru Slunce naše nejbližší hvězda Vznik vesmíru Teorie velkého třesku Vznik sluneční soustavy Stavba.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vznik života na Zemi Planeta Země Postavení Země ve vesmíru Slunce naše nejbližší hvězda Vznik vesmíru Teorie velkého třesku Vznik sluneční soustavy Stavba."— Transkript prezentace:

1 Vznik života na Zemi Planeta Země Postavení Země ve vesmíru Slunce naše nejbližší hvězda Vznik vesmíru Teorie velkého třesku Vznik sluneční soustavy Stavba Země Geosféry Země

2 Vznik života Před 3,5miliardami let V praoceánu Z neústrojných látek vznikají za působením silného UV záření a složitých CH a F dějů látky ústrojné Vznik KOACERVÁTŮ První fotosyntetizující organizmy Vznik rostlinných a živočišných buněk Uvolňováním kyslíku do ovzduší se vytvořily vhodné podmínky pro život složitějších organismů

3 Zdroj:www.elabs.com

4 Shrnutí Země je součástí ………………………. soustavy. Její stáří se odhaduje na …………..miliard let. Teorie, která objasňuje vznik vesmíru se nazývá ……………… ……………….. …………………. Jmenuj planety sluneční soustavy Země se skládá z geosfér: na povrchu je ……………… …………………. Pod touto vrstvou se nachází polotekutý ………………… …………………. Ve středu Země je vnější a vnitřní ………………. ……………. Vysvětli termíny: atmosféra, hydrosféra, biosféra, litosféra, pedosféra. Vznik děje zvaného …………………………., umožnil rozvoj organismů na planetě.


Stáhnout ppt "Vznik života na Zemi Planeta Země Postavení Země ve vesmíru Slunce naše nejbližší hvězda Vznik vesmíru Teorie velkého třesku Vznik sluneční soustavy Stavba."

Podobné prezentace


Reklamy Google