Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

O slepičce,která nechtěla snášet vajíčka Autor:František Šando.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "O slepičce,která nechtěla snášet vajíčka Autor:František Šando."— Transkript prezentace:

1

2 O slepičce,která nechtěla snášet vajíčka Autor:František Šando

3 1.Kapitola  Jedna slepička žila na statku na obrovském dvoře se spoustou jiných slepiček.Tady se všechny od sluníčka do sluníčka promenovaly,kdákaly,pilně snášely vajíčka a večer se v útulném kurníku posedaly na hřad a sladce spaly až do rána.Jednoho dne se to slepičce omrzelo,nudila se na dvoře a řekla si, že se vydá na cesty,aby poznala svět a lidi

4 2.Kapitola  Jak tak pochodovala,potkala hejno kačen.Pozdravila a kačer ji přátelsky zval,aby si šla s nimi zaplavat.Jenže slepička neuměla plavat.

5 3.Kapitola  Za nějakou dobu šla proti ní šla kočka.Ta zase nabídla slepičce,aby se s ní vypravila na lov myší. Jenže slepička jaktěživa myši nežrala.

6 4.Kapitola  Putovala,putovala,když na ni najednou někdo zaštěkal.Byl to velký pes.,,Kousek odtud jsem si zahrabal chutnou kost,“povídal.,,Pojd semnou,zvu tě na hody.“Kosti slepička taky nejedla.Nejradši ze všeho zobala zrníčka.

7 5.Kapitola ,,V cizině mi nikdo nerozumí,“vdychla si.,,bude nejlepší,když se vrátím tam,kam patřím.Do statku na dvorkem.“A vrátila se a byla už se svým životem spokojená.

8 A pohádky je konec


Stáhnout ppt "O slepičce,která nechtěla snášet vajíčka Autor:František Šando."

Podobné prezentace


Reklamy Google