Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Benátky nad Jizerou, Pražská 135 projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: III/2 Název: Využívání.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Benátky nad Jizerou, Pražská 135 projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: III/2 Název: Využívání."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Benátky nad Jizerou, Pražská 135 projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: III/2 Název: Využívání informačních a komunikačních technologií ve výuce Předmět: Fyzika Ročník: 9.ročník Téma: AKUSTIKA.ASTRONOMIE: Autor : Viktor Huk VY_32_INOVACE_42_HU

2 Anotace - Sada obsahuje 20 pracovních listů které je možné využit při vysvětlení a opakování učiva z fyziky v 9.ročníku zš. Cílem učebního materiálu - je pomocí animací a video souborů vysvětlit přírodu zvukových jevu a základních astronomických poznatků. Očekávaný výstup - žáci dokážou popsat vznik a šíření zvuku v různých prostředích (v kovu, kapalině a plynu). Umějí určit periodu, frekvenci a vlnovou délku zvukové vlny. Dokážou popsat objekty nejbližšího vesmíru. Druh učebního materiálu - SMART Notebooková prezentace, Pracovní list, Power Pointová prezentace, kontrolní test…..

3 Děj který se opakuje po určitém čase(periodě),nazýváme periodický děj. Děj který se opakuje po určitém čase(periodě),nazýváme periodický děj. 0 A T 1 t(s ) sinusoida

4 Čas,t(s Čas,t(s ) Výchylka,y(cm)Výchylka,y(cm) 0 1 2 3 1 a) b) A a 2,5 cm A a = 2,5 cm A b = 1,5 cm T a = 0,4 s T a = 0,4 s T b = 0,6 s A a 2,5 cm A a = 2,5 cm A b = 1,5 cm T a = 0,4 s T a = 0,4 s T b = 0,6 s 3 1 4 2

5 Počet period za sekundu frekvence (kmitočet) Počet period za sekundu frekvence (kmitočet) f = 1T1T Jednotkou frekvenci je hertz (Hz) Jednotkou frekvenci je hertz (Hz)


Stáhnout ppt "Základní škola Benátky nad Jizerou, Pražská 135 projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: III/2 Název: Využívání."

Podobné prezentace


Reklamy Google