Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Multimédia Pojem „multimédia“ Pojem "médium" je ve slovníku cizích slov vysvětlen jako "zprostředkující činitel". Termín "multimédia" - společné působení.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Multimédia Pojem „multimédia“ Pojem "médium" je ve slovníku cizích slov vysvětlen jako "zprostředkující činitel". Termín "multimédia" - společné působení."— Transkript prezentace:

1

2 Multimédia

3 Pojem „multimédia“ Pojem "médium" je ve slovníku cizích slov vysvětlen jako "zprostředkující činitel". Termín "multimédia" - společné působení více médií, popř. jejich prolínání - se přitom v literatuře objevuje často ve velmi různých kontextech.

4 Pojem „multimédia“ jinak „multimédia“ jsou integrace textu, obrázků, grafiky, zvuku, animace a videa za účelem zprostředkování informací. Při jejich použití na počítači musí být uživateli umožněno, aby zúčastnil tohoto zprostředkování interaktivně, tzn. aby měl možnost zasáhnout do průběhu multimediálního programu.

5 Jak jsou vstřebávány informace? Výzkumy ukázaly, že informace vstupují do našeho mozku následujícím způsobem:  87 % zrakem  9 % sluchem  4 % jinými smysly

6 Jak vstřebat informace?  „Řekni a já zapomenu!“  „Ukaž a řekni a já si to budu pamatovat!“  „Nech mne to dělat a já to budu umět!“

7 Nejlépe je tedy zapojit smyslů více a jsme u MULTIMÉDIÍ. Kde se s nimi mohu setkat?

8 Obchodní prezentace

9 Multimediální databáze

10 Veřejné stanice

11 Použití v učebně

12 Domácí studium

13 Levný domácí systém

14 Špičkový domácí systém

15 PlayStation! Máme doma MULTIMÉDIA?

16 Veřejně přístupné stanice

17 Stačí si jen sáhnout

18 Aplikace multimediální virtuální reality

19 Nejen virtuální zábava...

20 K novým hrám už ani nepotřebujete brýle!

21 Komponenty MM služeb  data  text, grafika  statické obrazy  animace  audio  video


Stáhnout ppt "Multimédia Pojem „multimédia“ Pojem "médium" je ve slovníku cizích slov vysvětlen jako "zprostředkující činitel". Termín "multimédia" - společné působení."

Podobné prezentace


Reklamy Google