Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nový Zéland Místo, kde bych se chtěla podívat…. poloha Severní ostrov Jižní ostrov Wellingt on 2000k m Rozloha činí asi 268 680 km².

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nový Zéland Místo, kde bych se chtěla podívat…. poloha Severní ostrov Jižní ostrov Wellingt on 2000k m Rozloha činí asi 268 680 km²."— Transkript prezentace:

1 Nový Zéland Místo, kde bych se chtěla podívat…

2 poloha Severní ostrov Jižní ostrov Wellingt on 2000k m Rozloha činí asi 268 680 km²

3 zvířata Na Novém Zélandu nežijí žádní hadi a téměř žádná jedovatá zvířata Nejznámější je pták kiwi typickými opeřenci jsou slípky takahe a papoušci kakapo

4 příroda Na Novém Zélandu se nachází 14 národních parků. Vyskytuje se zde flóra, kterou jinde na světě nenajdeme. Například strom Kauri Stromy Kauri se obvykle dožívají dvou tisíc let, dosahují výšky 50 metrů a obvodu 20 metrů. Patří mezi největší existující stromy.

5 hospodářství Nový Zéland je zemědělskou zemí. Na každého obyvatele připadá podle odhadů asi 20 hospodářských zvířat. Nejvíce se chovají ovce, pak skot a jelení zvěře K pěstovaným plodinám patří pšenice, kukuřice, ječmen, hr ách a jablka.

6 Zajímavá místa Roturua -turisty nejnavštěvovanější místo v zemi. Leží v centru ostrova v geotermální oblasti. Zblízka zde můžeme pozorovat gejzíry, jezírka s bublající vodou a bahnem. -Největší gejzír Pohutu stříká do výšky 30 metrů.


Stáhnout ppt "Nový Zéland Místo, kde bych se chtěla podívat…. poloha Severní ostrov Jižní ostrov Wellingt on 2000k m Rozloha činí asi 268 680 km²."

Podobné prezentace


Reklamy Google