Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kapraďorosty Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další používání.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kapraďorosty Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další používání."— Transkript prezentace:

1 Kapraďorosty Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další používání podléhá autorskému zákonu. Projekt Škola činností CZ.1.07/1.4.00/21.30.20VY_52_INOVACE_15_Př7 © Radoslava Jarošová Tento výukový materiál vznikl v rámci Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost. Základní škola Loket, okres Sokolov

2 Název: Plavuně, přesličky a kapradiny Anotace: Rozdělení druhů na sladkovodní, suchozemský a mořský Autor: Radoslava Jarošová Jazyk: český Očekávaný výstup: zařadí a pojmenuje běžné druhy kapraďorostů, rozpozná dva typy lodyh Klíčová slova:plavuň vidlačka, přeslička, kapraď samec, papratka samičí, jarní a letní lodyha Druh učebního materiálu: pracovní list Druh interaktivity: aktivita Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: ZŠ – druhý stupeň Ročník: sedmý Vazby na ostatní materiály: žádné

3 Zařaď správně zástupce kapraďorostů do skupin. Použij nápovědu: osladič obecný, přeslička rolní – jarní lodyha, přeslička rolní – letní lodyha, kapraď samec, papratka samičí, plavuň vidlačka. A B C D E F řešení

4 Kapraď samec Papratka samičí Přeslička rolní- jarní lodyha Osladič obecný Přeslička rolní – letní lodyha Plavuň vidlačka zpět Řešení:

5 Seznam použité literatury a pramenů: Zdroje: Přírodopis 7, učebnice pro základní školy a víceletá gymnázia. Plzeň: Fraus, 2005, 1. vydání. ISBN 80-7238-424-4. Cs.wikipedia.org/wiki/Kapraď_samec cs.wikipedia.org/wiki/Papratka_samičí cs.wikipedia.org/wiki/Osladič_obecný www.naturfoto.cz › Rostliny Foto č. 11382b © Miloš Anděra http://www.naturfoto.cz/preslicka-rolni-jarni-lodyha-fotografie- 11382.html cs.wikipedia.org/wiki/Přeslička_rolní [online]. 2008 [cit. 2013-01-17]. Dostupné z: cs.wikipedia.org/wiki/Kapraď_samec cs.wikipedia.org/wiki/Papratka_samičí cs.wikipedia.org/wiki/Osladič_obecný www.naturfoto.cz › Rostliny Foto č. 11382b © Miloš Anděra http://www.naturfoto.cz/preslicka-rolni-jarni-lodyha-fotografie- 11382.html cs.wikipedia.org/wiki/Přeslička_rolní Autor: Radoslava Jarošová Základní škola Loket, okres Sokolov radka.jarosova@zsloket.cz leden 2013 Objekty, použité k vytvoření sešitu, jsou součástí SW Smart Notebook nebo pocházejí z veřejných knihoven obrázků (public domain) nebo jsou vlastní originální tvorbou autora.


Stáhnout ppt "Kapraďorosty Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další používání."

Podobné prezentace


Reklamy Google