Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_42_INOVACE_115_STŘEDOVÁ, OSOVÁ SOUMĚRNOST Jméno autora VMIng. M. Lačná Datum vytvoření VMříjen 2011 Ročník použití VM7. ročník Vzdělávací oblast/obormatematika.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_42_INOVACE_115_STŘEDOVÁ, OSOVÁ SOUMĚRNOST Jméno autora VMIng. M. Lačná Datum vytvoření VMříjen 2011 Ročník použití VM7. ročník Vzdělávací oblast/obormatematika."— Transkript prezentace:

1 VY_42_INOVACE_115_STŘEDOVÁ, OSOVÁ SOUMĚRNOST Jméno autora VMIng. M. Lačná Datum vytvoření VMříjen 2011 Ročník použití VM7. ročník Vzdělávací oblast/obormatematika Anotace VMStředová souměrnost – hledání středu souměrnosti Osová souměrnost – osy souměrnosti Středově a osově souměrné útvary - určování

2 STŘEDOVĚ SOUMĚRNÝ ÚTVAR Středově souměrný útvar podle bodu S se ve středové se středem S zobrazí sám na sebe. Bod S je střed souměrnosti středově souměrného útvaru. Rozhodni, zda je útvar na obrázku středově, najdi střed souměrnosti S.

3 OSOVĚ SOUMĚRNÝ ÚTVAR Osově souměrný útvar podle přímky o se v osové souměrnosti s osou o zobrazí sám na sebe. Přímka o je osa souměrnosti osově souměrného útvaru. Rozhodni, který útvar je osově souměrný, vyznač osu souměrnosti o.

4 Rozhodni, který útvar je středově souměrný a který osově souměrný ( najdi osu o, střed S ).

5


Stáhnout ppt "VY_42_INOVACE_115_STŘEDOVÁ, OSOVÁ SOUMĚRNOST Jméno autora VMIng. M. Lačná Datum vytvoření VMříjen 2011 Ročník použití VM7. ročník Vzdělávací oblast/obormatematika."

Podobné prezentace


Reklamy Google