Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

RACI  Zástupci: Rak říční,bahenní,kamenáč. Rak říční  - dorůstá délky i nad 150 mm a hmotnosti kolem 250 g - obývá zejména chladnější čisté vody horních.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "RACI  Zástupci: Rak říční,bahenní,kamenáč. Rak říční  - dorůstá délky i nad 150 mm a hmotnosti kolem 250 g - obývá zejména chladnější čisté vody horních."— Transkript prezentace:

1 RACI  Zástupci: Rak říční,bahenní,kamenáč

2 Rak říční  - dorůstá délky i nad 150 mm a hmotnosti kolem 250 g - obývá zejména chladnější čisté vody horních úseků toků s kamenitým či štěrkovitým dnem - je rozšířen po celém území ČR v tekoucích i stojatých vodách - samice mají menší klepeta a větší zadeček, samci naopak, samci jsou větší - je velmi citlivý na kvalitu vody - raci jsou odděleného pohlaví s přímým vývojem - samečkové dospívají ve třetím,samičky ve čtvrtém roce. Samička klade kolem 200 vajíček,které si přilepuje k zadečkovým nožkám,kde se vyvíjejí do června následujícího roku

3 Rak bahenní  - dorůstá délky i přes 150 mm a hmotnosti 200 g - obývá zejména chladnější čisté vody horních úseků toků s kamenitým či štěrkovitým dnem - tělo je žlutohnědé až světle hnědé barvy, klepeta jsou zelenohnědá se světle žlutou spodní stranou - samice mají menší klepeta a větší zadeček, samci naopak - oproti raku říčnímu vykazuje vyšší odolnost proti organickému znečištění a menší nároky na kyslík rozpuštěný ve vodě.

4 Rak kamenáč  - dorůstá délky do 80 mm a hmotnosti do 100 g. - v ČR se v současné době vyskytuje zejména v oblasti Plzeňska, Příbramska a Českého lesa - je velmi citlivý na kvalitu vody, nesnáší jakékoliv chemikálie - tělo šedohnědé až šedozelené, břišní strana světle zbarvená, klepeta a nohy špinavě bílé. - samice mají menší klepeta a větší zadeček, samci naopak - plodnost raka kamenáče je vzhledem k jeho menšímu vzrůstu nižší a pohybuje se od 50 – 100 ks vajíček.

5 Rak říční Rak kamenáč Rak bahenní


Stáhnout ppt "RACI  Zástupci: Rak říční,bahenní,kamenáč. Rak říční  - dorůstá délky i nad 150 mm a hmotnosti kolem 250 g - obývá zejména chladnější čisté vody horních."

Podobné prezentace


Reklamy Google