Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VTÚLaPVO – Technická dokumentace 1 Technická dokumentace VTÚLaPVO zabezpečuje své produkty logistickou podporou po celou dobu technického.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VTÚLaPVO – Technická dokumentace 1 Technická dokumentace VTÚLaPVO zabezpečuje své produkty logistickou podporou po celou dobu technického."— Transkript prezentace:

1 VTÚLaPVO – Technická dokumentace http://www.vtul.cz 1 Technická dokumentace VTÚLaPVO zabezpečuje své produkty logistickou podporou po celou dobu technického života se zaměřením na jejich připravenost a bojeschopnost. Součástí logistické podpory je technická dokumentace. Technická dokumentace je vytvářena podle požadavků zákazníků a následujících norem: ČOS 051632. MIL-STD-38784. V současné době je implementován nový standard S1000D. VTÚLaPVO má jako jeden z prvních v České republice zkušenosti s aplikací standardu ASD S1000D pro tvorbu technické dokumentace.Technická dokumentace tvoří významnou část z dodávky produktu a bez tohoto i nejlepší produktu na světě je nepoužitelný. Odkaz na http://www.s1000d.org/

2 Schopnost opětovného používání již vytvořených dat. Cenová úspora při opětovném využívání dat. Snížení ceny režie údržby za technické publikace a celkových nákladů. Standard může být aplikovan na stávající dokumentaci. Zdrojová elektronická data v XML (možno zpracovávat v různých programových nástrojích). Elektronická změnová služba. Různé výstupní formáty z CSDB: o tištěná podoba (.pdf); o elektronická podoba (WEB, HTML/XML) – „e-learning“ a/nebo interaktivní elektronická dokumentace/příručka (IETP - Interactive Electronic Technical Publication nebo IETM - Interactive Electronic Technical Manual. 2 Největší výhody ASD S1000D? Standard ASD S1000D ASD S1000D je mezinárodní standard pro tvorbu, řízení a udržování technické publikace v civilním a vojenském průmyslu využívající společnou zdrojovou databázi (CSDB - Common Source Database).

3 3 Proces tvorby technické dokumentace


Stáhnout ppt "VTÚLaPVO – Technická dokumentace 1 Technická dokumentace VTÚLaPVO zabezpečuje své produkty logistickou podporou po celou dobu technického."

Podobné prezentace


Reklamy Google