Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Podstatná jména - vyvození učiva, procvičování Vlastní jména - vyvození učiva, procvičování Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Podstatná jména - vyvození učiva, procvičování Vlastní jména - vyvození učiva, procvičování Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785,"— Transkript prezentace:

1 Podstatná jména - vyvození učiva, procvičování Vlastní jména - vyvození učiva, procvičování Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 jsou názvy delfín slon kachna tatínek baletka chlapec míč kolo letadlo Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

3 Vymaluj názvy OSOB modře, názvy ZVÍŘAT zeleně a názvy VĚCÍ červeně. kominíkzajíckobrasvětložirafaslepicelékař motýlAlenkamaminkastůlbabičkazpěvačkanetopýr slonitelekopretinakaprloukakotěužovka mravenecaktovkadětitatínektetaloďkažába letadloberánekorelkamarádvrabecvelrybamléko Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

4 Spoj nedokončené věty se správnými podstatnými jmény. V trávě kuňká Domy staví Na hrušni rostou V kleci chováme Po kolejích jezdí V peci se peče V rybníku plave Na střeše je Bratr mého tatínka je hrušky. rosnička. tramvaj. zedník. papouška. kapr. komín. strýc. chléb. Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

5 V Ě C Í Ž Š Č Ř C J Ď Ť Ň V E L K Ý M P O D S T A T N Á S O U H L Á S K Y T Á Z A C Í P Í S M E N O V Y K Ř I Č N Í K B F L M P S V Z Á É Í Ý Ó Ú O T A Z N Í K Z A Č Á T K U Podstatná jména jsou názvy osob, zvířat a __________. Věta začíná __________ písmenem. __________ jména jsou názvy osob, zvířat a věcí. Měkké souhlásky jsou: __________ Na konci věty rozkazovací napíšeme tečku nebo __________. __________ je napsaná hláska. Hlásky dělíme na samohlásky a __________. Obojetné souhlásky jsou: __________. Dlouhé samohlásky jsou: __________. Na konci věty tázací napíšeme __________. Na __________ věty píšeme velké písmeno. Na konci věty __________ napíšeme otazník. ___ ___ ___ ___ ___ ___ jsou jména osob, zvířat, měst a vesnic... Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

6 píšeme s velkým písmenem na začátku OSOBY ZVÍŘATA Petr, Terezka, Nováková, Vendulka, Michal Alík, Micka, Azor, Líza, Pecička MĚSTA A VESNICE Praha, Kašava, Hradec Králové, Dolní Lhota STÁTY, ŘEKY, HORY, ULICE... Slovensko, Vltava, Sněžka, Masarykova Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

7 OSOBY ZVÍŘATA MĚSTA A VESNICE STÁTY ŘEKY Maruška Jirka Alík Janička Petruška Micka Nováková Líza Mourek Borek Zlín Kašava Praha ZnojmoBrno Slovensko Česká republika Německo Morava Dřevnice Vltava Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Spojením roztřiď slova mezi osoby, zvířata, města a vesnice, státy a řeky.

8 Použité obrázky: Všechny uveřejněné odkazy [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na SLON DELFÍN KACHNA BALETKA LETADLO CHLAPEC MÍČ KOLO TATÍNEK Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.


Stáhnout ppt "Podstatná jména - vyvození učiva, procvičování Vlastní jména - vyvození učiva, procvičování Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785,"

Podobné prezentace


Reklamy Google