Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

USA, hospodářská krize Petr Machala. 1.Kdy vstoupily Spojené státy do I. světové války ? 2.Na které frontě bojovali? 3.Jak se jmenoval americký prezident,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "USA, hospodářská krize Petr Machala. 1.Kdy vstoupily Spojené státy do I. světové války ? 2.Na které frontě bojovali? 3.Jak se jmenoval americký prezident,"— Transkript prezentace:

1 USA, hospodářská krize Petr Machala

2 1.Kdy vstoupily Spojené státy do I. světové války ? 2.Na které frontě bojovali? 3.Jak se jmenoval americký prezident, který stál v čele delegace na Pařížské mírové konferenci? 4.Kdy došlo k nastartování celosvětového hospodářského růstu? Co už známe.

3 vstup do války r. 1917 válka umožnila obrovský ekonomický nárůst státu od r. 1920 prohibice r.1922 stabilizace hospodářství v letech 1923-29 roste konjunktura Co je to prohibice? Co vyvolala? Kdo se ujal zásobování?

4 24.10. 1929 krach burzy ve Wall Street „Černý čtvrtek“ Proč se v Evropě říkalo: „černý pátek?“

5  spekulace s akciemi krach burzy  krize z nadvýroby  nejvíce postihlo strojírenství, stavebnictví, železniční dopravu  zkrachovalo 130 tisíc firem  25% obyvatel bylo nezaměstnaných Jaké byly příčiny a jaké důsledky krize?

6 r. 1932 vítězí v prezidentských volbách F. D. Roosevelt demokraté šli do voleb s heslem - konec prohibice politika New deal (nový úděl) tolerovala se mírná inflace k nastartování ekonomiky J. M. Keynes

7 Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "USA, hospodářská krize Petr Machala. 1.Kdy vstoupily Spojené státy do I. světové války ? 2.Na které frontě bojovali? 3.Jak se jmenoval americký prezident,"

Podobné prezentace


Reklamy Google