Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jak učit tvorbu www stránek na zš? ?. Co by žáci měli zvládat.  Základy s textovým editorem (Word, pspad) – základní úpravy textu, kopírování, formátování..

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jak učit tvorbu www stránek na zš? ?. Co by žáci měli zvládat.  Základy s textovým editorem (Word, pspad) – základní úpravy textu, kopírování, formátování.."— Transkript prezentace:

1 Jak učit tvorbu www stránek na zš? ?

2 Co by žáci měli zvládat.  Základy s textovým editorem (Word, pspad) – základní úpravy textu, kopírování, formátování..  Částečné zkušenosti s internetem

3 Internet, tvorba www stránek Proč učit www stránky?  Nejrozsáhlejší síť  Nepřeberné množství informací  Z celého světa sledování jedné stránky  Nejaktuálnější novinky(sport, muzika, …)

4 Proč je učit tvorbu www stránek?  Nové poznání  Motivace  Základy programování

5 A co k tomu potřebujem.  Začátečníci (FrontPage,Dreamweaver..)  Lehce pokročilý(textové zvýrazňovače html kódu)  Pokročilý (klidně jen Poznámkový blok)

6 Jak a čím začít?  Vysvětlit obecné postupy a základy Soubory ukládat - název max 8 znaků přípona *.htm Stránky vytvářet ve svém adresáři Obrázky a zvuk atd. ukládat do stejného adresáře Pojmenovávat vše bez háčků a čárek Volit barvy příjemné na oči v html souborech

7 Seznámení se s www stránkou Úkol: Každý žák si najede na svou oblíbenou stránku.Kliknutím na záložku zobrazit zdrojový kód. Výsledek: Vysvětlení struktury stránky a tagů

8 Stránka obsahuje pouze text textové odkazy Úkol: Stejnou stránku uložte na disk.Soubor uložit jako.Vyberte váš adresář a uložte. K uloženému souboru vznikl adresář.Vymažte z něj jednu fotku(tu největší).Klikněte na soubor a zobrazte stránku. Co se stalo?

9 První praktický příklad. Napište postupně stromově vaše oblíbená auta,nebo herce.Příklad. Usa Ford Fiesta Další úkol navazuje: Po ukončení žáci budou vkládat viz předchozího příkladu pod ford několik fotek modelů ford a pod model fiesta pouze obrázek fiest.

10 Hypertextové odkazy  Vytvořte si svůj rozcestník vašich nejoblíbenějších stránek.  Povinné body. Nadpis (bude obsahovat Rozcestník s vaším jménem). Pod nadpisem odstavec zarovnaný na opačnou stranu než nadpis a bude obsahovat.Nejzákladnější info. o autorovi a zájmy. Pod každým odkazem.Krátká větička o daných stránkách Poslední odkaz bude směřovat na vaše stránky z předchozího příkladu.(budou uloženy na nějakém sdíleném disku ve škole)

11 Příklady  Seznamy  Tabulky  Vkládání objetků(flash,ActiveX,Java Applety)

12 Použitá literatura  KOVÁŘOVÁ, L. :Počítačová grafika na základní škole. Kralice na Hané: Computer media,s.r.o 2004 I. vydání, 120 s., ISBN Plus několik dalších učebnic ve kterých nebyla rozebrána didaktika ani příklady tvorby www stránek


Stáhnout ppt "Jak učit tvorbu www stránek na zš? ?. Co by žáci měli zvládat.  Základy s textovým editorem (Word, pspad) – základní úpravy textu, kopírování, formátování.."

Podobné prezentace


Reklamy Google