Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Aritmetická posloupnost – základní pojmy Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Aritmetická posloupnost – základní pojmy Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak,"— Transkript prezentace:

1 Aritmetická posloupnost – základní pojmy Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Hana Cibulková Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Charakteristika 1 DUM Název školy a adresa Střední odborná škola Otrokovice, tř. T. Bati 1266, 76502 Otrokovice Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0445 /2 Autor Mgr. Hana Cibulková Označení DUM VY_32_INOVACE_SOSOTR-Mn-M/3-MA-2/6 Název DUM Aritmetická posloupnost – základní pojmy Stupeň a typ vzdělávání Středoškolské vzdělávání Kód oboru RVP 63-41-M/01 Obor vzdělávání Management hotelových a turistických služeb Vyučovací předmět Matematika Druh učebního materiálu Výukový materiál Cílová skupina Žák, 17 – 18 let Anotace Výukový materiál je určený k frontální výuce učitelem, případně jako materiál pro samostudium, nutno doplnit výkladem; náplň: zavedení pojmu aritmetická posloupnost, výklad základních pojmů a vzorců aritmetické posloupnosti Vybavení, pomůcky Dataprojektor Klíčová slova Aritmetická posloupnost, diference, vzorce Datum 23. 4. 2013

3 Aritmetická posloupnost – základní pojmy Náplň výuky Definice aritmetické posloupnosti Vzorce aritmetické posloupnosti

4 Aritmetická posloupnost

5

6 Definice aritmetické posloupnosti

7

8 Vzorec pro výpočet n-tého členu

9

10

11 Proč se posloupnost nazývá aritmetická? 5, 3, 1, -1, -3, -5, -7, … Všimněte si, jaký je vztah každého členu (počínaje druhým ) a jeho „ sousedů“.

12

13 Kontrolní otázky: 1.Definuj aritmetickou posloupnost. 2.Zapiš vzorec pro n-tý člen aritmetické posloupnost. 3.Proč se posloupnost nazývá aritmetická?

14 Seznam obrázků:

15 Seznam použité literatury:


Stáhnout ppt "Aritmetická posloupnost – základní pojmy Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak,"

Podobné prezentace


Reklamy Google