Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_05_ Přírodověda pro 4. ročník

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_05_ Přírodověda pro 4. ročník"— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_05_ Přírodověda pro 4. ročník
ROSTLINY U LIDSKÝCH OBYDLÍ ZŠ a MŠ Vikýřovice, okres Šumperk Registrační číslo projektu: CZ1.07/1.4.00/ Mgr. Jitka Brzobohatá Anotace: Seznámení s učivem, ověření již nabitých znalostí Odzkoušeno:

2 ROSTLINY U LIDSKÝCH OBYDLÍ
Lípa srdčitá Obr.1 Obr.2 Obr.3

3 -Kolika let se lípa běžně dožívá ?
-Co znamená, že je medonosná? -K čemu se využívá lipové dřevo? -Na kterém státním symbolu ČR jsou lipové ratolesti? -Jaký může být obvod kmene starých lip?

4 Bez černý Keř nebo malý strom Bílé kvítky uspořádány do talířovitých
květenství Černé plody se nazývají bezinky Významná léčivá bylina Před heřmánkem smekni, před bezinkou klekni.

5 Pampeliška lékařská semínka vykrajovaný list květenství stvol
ochmýřené padáčky léčivka

6 Tulipán zahradní Obr.6 Obr.5 Obr.5 Obr.5 Obr.4

7 Najdeme tulipány růst u nás
ve volné přírodě? Má kořen, oddenek nebo cibulku? V kterém ročním období kvetou? Co se s nimi děje po odkvětu? Popiš květ tulipánu na předchozí stránce.

8 Přiřaď Narcis žlutý Hluchavka nachová Sedmikráska chudobka Narcis bílý

9 Zdroj obrázků: http://www.botanika.wendys.cz - Se svolením autora
Obr.1 - AUTOR NEUVEDEN. Wikipedia.cz [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Tilia-cordata2.JPG>. Obr. 2- FAIGL, Ladislav. Wikipedia.cz [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Lipa_rada.jpg>. Obr.3 - TLUSŤA. Wikipedia.cz [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Flag_of_the_president_of_the_Czech_Republic.svg>. Obr. 4 -KKMD FROM EN.WIKIPEDIA.ORG. Wikipedia.cz [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Tulipfarm.jpg>. Obr.5 -FRIESE, Uwe Horst Friese. Wikipedia.cz [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Bild_003_tulpe_wp.jpg>. Obr.6 -GEURDIN. Wikipedia.cz [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Tulip01.jpg>. - Se svolením autora


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_05_ Přírodověda pro 4. ročník"

Podobné prezentace


Reklamy Google