Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zápis čísla v desítkové soustavě Tento digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není-li uvedeno.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zápis čísla v desítkové soustavě Tento digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není-li uvedeno."— Transkript prezentace:

1 Zápis čísla v desítkové soustavě Tento digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není-li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován Mgr. Lenkou Novákovou

2

3 Vypiš mocniny dvojky a desítky:

4 Číslo v desítkové soustavě Popiš číslo – jaká číslice je na kterém místě a zapiš rozvinutý zápis čísla: 3 256 197 A pomocí mocnin 10:

5 Zapiš rozvinutý zápis čísla pomocí mocnin 10 pro tato čísla: 4 250 814 30 719 555 404 404 518 629 730 Nápověda: nulu můžeme ze zápisu vynechat

6 Zapiš zkrácený zápis čísla


Stáhnout ppt "Zápis čísla v desítkové soustavě Tento digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není-li uvedeno."

Podobné prezentace


Reklamy Google