Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace - V prezentaci se žáci seznamují s určitým druhem listnatého stromu a jeho popisem   Autor - Zuzana Pištová Jazyk - čeština Očekávaný výstup.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace - V prezentaci se žáci seznamují s určitým druhem listnatého stromu a jeho popisem   Autor - Zuzana Pištová Jazyk - čeština Očekávaný výstup."— Transkript prezentace:

1 Anotace - V prezentaci se žáci seznamují s určitým druhem listnatého stromu a jeho popisem   Autor - Zuzana Pištová Jazyk - čeština Očekávaný výstup – poznání přírodního druhu, popis stromu, využití Speciální vzdělávací potřeby – encyklopedie nebo atlas lesní zvěře Klíčová slova - buk, bukvice, bučina, borka, pupeny Druh učebního materiálu - prezentace Druh interaktivity - výklad Cílová skupina - žák Stupeň a typ vzdělávání - základní vzdělávání – první stupeň – druhé období Typická věková skupina let Celková velikost – 3,75 MB Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Zuzana Pištová. VY_32_INOVACE_PR

2 Listnatý les 1. část Listnatý les je přírodní společenstvo s převahou listnatých stromů. 1.

3 Druhy listnatých lesů Je-li převaha dubů, nazývá se les doubrava.
Je-li převaha buků, nazývá se les bučina. 2. 3.

4 Listnaté stromy Buk lesní Dub letní / zimní Bříza bělokorá
Javor mléč/babyka/klen 5. 6. 4. 7.

5 Buk lesní Opadavý listnatý strom. Dožívá se věku 300 i více let. 9.
10. 8.

6 Popis Statný strom, vyrůstá do výšky až 30 metrů.
Borka hladká, olovnatě šedá, později zdrsnělá. Koruna široká a klenutá. Pupeny štíhlé šupinaté a úzké. 14. 11. 12. 13.

7 Plodem jsou trojboké nažky bukvice, jsou potravou lesních živočichů.
Listy střídavé, 5 – 10 cm dlouhé, vejčité, s krátkým řapíkem. Na jaře mají nádherně světlezelenou barvu. Plodem jsou trojboké nažky bukvice, jsou potravou lesních živočichů. 15. 16. 17.

8 Využití Dřevo je kvalitní, tvrdé a pevné.
Používá se k výrobě nábytku, parket, sklářských forem a jako kvalitní topivo. 20. 21. 19. 18.

9 Příbuzné druhy Buk východní Fagus crenata Fagus engleriana
liší se zřetelně brázditou borkou a roste na jihu Evropy Fagus crenata Fagus engleriana Fagus grandifolia buk velkolistý Fagus hayatae Fagus japonica Fagus longipetiolata Fagus lucida Fagus mexicana Fagus taurica 22.

10 Úkol pro tebe Zjisti, který lesní živočich si nejraději pochutnává na semenech z bukvic. Zkus ho i nakreslit nebo najdi obrázek v encyklopedii.

11 Dostupný pod licencí GNU Free Documentation License na www:
1. 2.http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/00/Duke_Forest_spring_Oak_high.jpg 3. 4. 5. 6. 7. 8.http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Palkovick%C3%A9_h%C5%AFrky,_Bab%C3%AD_hora,_bu%C4%8Dina.jpg 9. 10 . 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22.


Stáhnout ppt "Anotace - V prezentaci se žáci seznamují s určitým druhem listnatého stromu a jeho popisem   Autor - Zuzana Pištová Jazyk - čeština Očekávaný výstup."

Podobné prezentace


Reklamy Google