Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

OPAKOVÁNÍ  tělesa a látky  vlastnosti látek  vzájemné působení těles  síla  gravitační síla a pole.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "OPAKOVÁNÍ  tělesa a látky  vlastnosti látek  vzájemné působení těles  síla  gravitační síla a pole."— Transkript prezentace:

1 OPAKOVÁNÍ  tělesa a látky  vlastnosti látek  vzájemné působení těles  síla  gravitační síla a pole

2  Co je to těleso?  Co u těles nerozlišujeme?  Čím se tělesa liší?  Jaký může být tvar tělesa? Uveď příklady.  Co je to látka?  Co látky nemají?  Jaké jsou druhy skupenství látek? Uveď příklady.  V čem je zvláštní voda, vosk a rtuť?

3  Jaké jsou vlastnosti pevných látek?  Vyjmenuj vlastnosti kapalných látek.  Jaké jsou vlastnosti plynných látek?  Kterou z látek známe jako látku kapalnou, jindy pevnou nebo plynnou?  Mají kapaliny a plynné látky alespoň jednu vlastnost společnou? Pokud ano, jakou?  Následující látky rozděl na křehké, tvárné a pružné: guma, sklo, ocel, porcelán, molitan, led, modelína, plastové pravítko, hliníková lžíce, sušenka, měděný drátek,

4  Mění kapaliny svůj tvar? Pokud ano, tak jak tuto pravdu dokážeme?  Doplň větu: Působí –li jedno........ na druhé........, tak současně působí druhé......... na to......  Působení těles je vždy jaké?  Jaké jsou účinky síly?  Z čeho se skládá siloměr?  Jaký je postup při měření siloměrem?  Jakým zařízením měříme vodorovný směr?

5  Jakým zařízením měříme svislý směr?  co je to gravitační pole a kde se nachází?  Jak značíme gravitační sílu a jaké má základní jednotky?  Definuj slovo síla, jak se značí a jaké má základní jednotky?  Jaký směr má gravitační síla?  Na čem závisí velikost gravitační síly?  Nakresli uspořádání částic v pevných, kapalých a plynných látkách.  Jakou velikost má 1N?

6  výpočet gravitační síly tělesa (procvičení na stránkách www.rako2zsfyzika.webnode.cz – pracovní listy www.rako2zsfyzika.webnode.cz


Stáhnout ppt "OPAKOVÁNÍ  tělesa a látky  vlastnosti látek  vzájemné působení těles  síla  gravitační síla a pole."

Podobné prezentace


Reklamy Google