Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ORIGAMI je staré japonské umění skládání papíru. HISTORIE Počátky ORIGAMI spadají až do 9. století našeho letopočtu. Skládanky se původně věšely pro štěstí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ORIGAMI je staré japonské umění skládání papíru. HISTORIE Počátky ORIGAMI spadají až do 9. století našeho letopočtu. Skládanky se původně věšely pro štěstí."— Transkript prezentace:

1 ORIGAMI je staré japonské umění skládání papíru

2 HISTORIE Počátky ORIGAMI spadají až do 9. století našeho letopočtu. Skládanky se původně věšely pro štěstí k malým dárkům. V průběhu staletí se origami vyvinulo ve zvláštní formu umění.

3 SLOVO ORIGAMI Znak (radikál) vlevo nahoře je odvozen z obrazu ruky; znak znamená "skládat". Radikál vlevo dole je odvozen z obrazu hedvábí; znak znamená "papír". Dohromady oba znaky dávají slovo "skládat papír" (oru kami - origami). Znak (radikál) vlevo nahoře je odvozen z obrazu ruky; znak znamená "skládat". Radikál vlevo dole je odvozen z obrazu hedvábí; znak znamená "papír". Dohromady oba znaky dávají slovo "skládat papír" (oru kami - origami).

4 ORIGAMI PRO ŠTĚSTÍ Lidé si často navlékají skládanky (zejména jeřába) na šňůry a zavěšují v bytě pro štěstí.

5 UKÁZKY

6

7 LABUŤ

8 OREL


Stáhnout ppt "ORIGAMI je staré japonské umění skládání papíru. HISTORIE Počátky ORIGAMI spadají až do 9. století našeho letopočtu. Skládanky se původně věšely pro štěstí."

Podobné prezentace


Reklamy Google