Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Hrou proti AIDS Vedoucí projektu: MUDr. Daniela Fránová Zdravotní ústav se sídlem v Plzni Účastníci: Studenti 1.ročníku ZDZ Katedry záchranářství a technických.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Hrou proti AIDS Vedoucí projektu: MUDr. Daniela Fránová Zdravotní ústav se sídlem v Plzni Účastníci: Studenti 1.ročníku ZDZ Katedry záchranářství a technických."— Transkript prezentace:

1 Hrou proti AIDS Vedoucí projektu: MUDr. Daniela Fránová Zdravotní ústav se sídlem v Plzni Účastníci: Studenti 1.ročníku ZDZ Katedry záchranářství a technických oborů FZS ZČU

2 Projekt Hrou proti AIDS je interaktivní projekt primární prevence HIV/AIDS. Cílem je dát mládeži možnost netradičním způsobem, tj. hrou, osvojit si základní znalosti o možnostech přenosu viru HIV, ostatních pohlavně přenosných infekcích, ochraně před nežádoucím těhotenstvím a přemýšlet o vlastních postojích a chování v možných rizikových situacích.

3 Stanoviště Život s AIDS - na tomto stanovišti jsou předány informace: co je HIV jak se chovat k HIV pozitivnímu jak kvalitní může mít život

4 Stanoviště Cesty přenosu - informace o způsobu přenosu viru HIV, rizika nákazy při různých činnostech. Poučení, jak se co nejlépe chránit

5 Stanoviště Pantomima (sexualita řečí těla) Účelem tohoto stanoviště je vyjádření pocitů a situací vztahujících se k lásce a partnerství bez možnosti využití verbální komunikace. Žáci dostanou lístečky s určitou činností a musí ji beze slov předvést, jednotlivě i ve dvojicích. Toto stanoviště přispívá k uvolnění atmosféry mezi soutěžícími.

6 Stanoviště Antikoncepce - žáci si losují z tašky jednotlivé druhy antikoncepce (spermicidní gel, perorální antikoncepci, nitroděložní tělísko,atd.) a účastníci se jich ptají, co o nich vědí, poté sami vysvětlí.

7 Stanoviště Kostka - zde si žáci hodí kostkou, na které jsou vyobrazeny úkoly. Např. „Nafukuj kondom, dokud nepraskne“.

8 Informace o projektu Celý projekt je koncipován formou soutěže. Každý školní tým dostane kartičku, kde vyplní své vymyšlené jméno a na každém stanovišti je obodován. Bere se v úvahu jejich aktivita, znalosti a celkové chování. Po návštěvě všech stanovišť se sečtou body a nejlepší tým vyhrává bonboniéru, ale i ostatní týmy obdrží odměnu ve formě nějaké sladkosti.

9 Informace o projektu Žáci si tento projekt vždy velmi chválili. Na místě jsou k dispozici letáčky, menstruační kalendáře a kondomy. Projekt se týká devátých tříd, prvních a druhých ročníků středních škol., tzn mládeže mezi 14 – 16 lety.

10 Vedoucí projektu Organizaci v Plzeňkém kraji zajišťuje MUDr. Fránová z oddělení vakcinace Zdravotního ústavu se sídlem v Plzni Nám všem se tato spolupráce tak líbila, že budeme pokračovat i v příštím roce.

11 Účastníci ze ZDZ1 Klára Hrachová (26.10.09, 18.11.09) Veronika Křivánková (26.10.09) Radomil Dvořák (27.10.09, 18.11.09) Milan Kucharič (27.10.09) Adéla Kroupová (26.10.09, 18.11.09) Jan Kordík (26.10.09, 18.11.09)

12 Konání akce 26.10.2009: Masarykovo gymnázium 27.10.2009: SOŠ OUDD, Nerudova ul. 18.11.2009: SOŠ Dopravní, Karlovarská 99

13 Zpracovala: Adéla Kroupová ZDZ1 Katedra záchranářství a technických oborů Fakulta zdravotnických studií Západočeská univerzita v Plzni


Stáhnout ppt "Hrou proti AIDS Vedoucí projektu: MUDr. Daniela Fránová Zdravotní ústav se sídlem v Plzni Účastníci: Studenti 1.ročníku ZDZ Katedry záchranářství a technických."

Podobné prezentace


Reklamy Google