Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VYTLAČOVANÉ PŘÁNÍČKO Autor: Mgr. Věra Vlková Škola: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VYTLAČOVANÉ PŘÁNÍČKO Autor: Mgr. Věra Vlková Škola: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu:"— Transkript prezentace:

1 VYTLAČOVANÉ PŘÁNÍČKO Autor: Mgr. Věra Vlková Škola: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025 Název projektu: Modernizace výuky na ZŠ Slušovice, Fryšták, Kašava a Velehrad Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. PČ_036_Práce s papírem_Vytlačované přáníčko

2 Anotace:  Digitální učební materiál slouží jako pracovní postup při výrobě vytlačovaného přáníčka z papíru  Je určen pro předmět Pracovní činnosti ve 4. a 5. ročníku  Rozvíjí představivost u žáků, přesnost, trpělivost.

3

4 výkres barevný papír

5 manikůrní nůžky nůžky

6 pravítko pentelka (ostrá tužka)

7 lepidlo velmi tvrdý papír (karton)

8

9 1.Výkres A4 rozstřihni na 2 poloviny. Jednu část A5 přehni – vytvoříme z ní podklad pro přáníčko.

10 2.Na kousek papíru si načrtni návrh obrázku, který budeš chtít vytlačit. Pak nákres přenes na karton v trošku větší velikosti.

11 3.Nůžkami nastřihnem karton tak, abychom nenarušili vzor vně ani uvnitř. Stříháme tak 2 mm od čáry. Po vystřižení vznikne obrys a vnitřní díl.

12 4.Poté vystřihneme vnitřní díl přesně podle čáry. Srdíčka od sebe oddělíme.

13 5.U neúplného srdíčka si načrtneme linku asi 1 - 2 mm od odstřižené části a podle ní odstřihneme. Tak nám vznikne mezi srdíčky mezera.

14 6.Karton přilepíme na výkres. Do něj dolepíme také vnitřní díly. Mezery nám nyní tvoří obrysy. Tužku vygumujeme a šablona je hotová.

15 7.Barevný papír položíme na šablonu. Druhou stranou manikůrních nůžek tlačíme na šablonu v prohlubních, až se celý tvar otiskne na barevný papír.

16 8.Když papír otočíme, vidíme plastický vytlačovaný obrázek.

17 9.Tužkou si odměříme 1 cm od nejkrajnějšího místa srdíčka na každé straně a uděláme tužkou okraj.

18 Červený papír podlepíme jiným barevným papírem (jiný odstín). Když barevný obrázek nalepíme druhou stranou, vznikne „vtlačený“ obrázek. Šablonu mohu používat opakovaně.

19

20 - vlastní fotografie - obrázky z nabídky Power Pointu


Stáhnout ppt "VYTLAČOVANÉ PŘÁNÍČKO Autor: Mgr. Věra Vlková Škola: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu:"

Podobné prezentace


Reklamy Google