Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Na území České Republiky se nachází četná pohoří. V českých horách také pramení dva evropské veletoky Vltava a Labe. Nejvyšší pohoří jsou Krkonoše,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Na území České Republiky se nachází četná pohoří. V českých horách také pramení dva evropské veletoky Vltava a Labe. Nejvyšší pohoří jsou Krkonoše,"— Transkript prezentace:

1

2

3

4 Na území České Republiky se nachází četná pohoří. V českých horách také pramení dva evropské veletoky Vltava a Labe. Nejvyšší pohoří jsou Krkonoše, dále Jeseníky, Českomoravská vrchovina, Beskydy, Lužické, Orlické, Jizerské hory a Šumava. Nejvyšší horou České republiky je s výškou 1602 metrů Sněžka.

5 Evropou prochází tzv. Evropské rozvodí. Každou ze tří částí ČR(Čechy, Morava,Slezsko) prochází jeden velký tok. Čechy protéká Labe, Moravou Morava a Slezskem Odra. Dvě řeky – Morava a Labe se vlévají do moří. Nachází se tu také četné vodní nádrže jako Lipno, Orlík a Vodní elektrárna Dlouhé Stráně, která je zabudována a splývá s krajinou. Kromě řek se v ČR také nachází 21 tisíc rybníků, převážně na Třeboňsku.

6

7


Stáhnout ppt "Na území České Republiky se nachází četná pohoří. V českých horách také pramení dva evropské veletoky Vltava a Labe. Nejvyšší pohoří jsou Krkonoše,"

Podobné prezentace


Reklamy Google