Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Elektrolýza ZŠ Velké Březno. Co budu na konci hodiny znát? Poznám význam pojmu elektrolýza Pochopím využití elektrolýzy v průmyslu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Elektrolýza ZŠ Velké Březno. Co budu na konci hodiny znát? Poznám význam pojmu elektrolýza Pochopím využití elektrolýzy v průmyslu."— Transkript prezentace:

1 Elektrolýza ZŠ Velké Březno

2 Co budu na konci hodiny znát? Poznám význam pojmu elektrolýza Pochopím využití elektrolýzy v průmyslu

3 Opakování vědomostí Co je to ocel? Kde se vyrábí ocel? Jde využít surové železo pro výrobu šroubováku? Zdůvodni. Jak se můžeme chránit před korozí? Jak poznáme korozi oceli?

4 Opakování dovedností Vytvoř 12 % roztok kuchyňské soli a vody.

5 Co je to elektrolýza? Elektrolýza je fyzikálně- chemický jev, který probíhá při průchodu stejnosměrného proudu roztokem. Dochází při něm k rozkladu sloučenin na prvky. fyzikálně chemickýfyzikálně chemický

6 Elektrolýza je příkladem redoxních reakcí. Na katodě probíhá redukce a na anodě oxidace.

7 Příklady elektrolýzy Elektrolýza kuchyňské soli-elektrody uhlíkové Galvanické poměďování-elektrolytem při galvanickém poměďování může být roztok síranu měďnatého CuSO 4 ve vodě, kladná elektroda musí být z mědi, zápornou elektrodu tvoří vodivý předmět, který má být pokovován. síranu měďnatéhomědi síranu měďnatéhomědi


Stáhnout ppt "Elektrolýza ZŠ Velké Březno. Co budu na konci hodiny znát? Poznám význam pojmu elektrolýza Pochopím využití elektrolýzy v průmyslu."

Podobné prezentace


Reklamy Google