Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ICT- 2 - 1 - 3 4 VL Evropa 5.R Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Tematický okruh: Místo, kde žijeme Anotace: Prezentace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ICT- 2 - 1 - 3 4 VL Evropa 5.R Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Tematický okruh: Místo, kde žijeme Anotace: Prezentace."— Transkript prezentace:

1

2 ICT- 2 - 1 - 3 4 VL Evropa 5.R Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Tematický okruh: Místo, kde žijeme Anotace: Prezentace obsahuje výklad Evropa a cvičení pro práci s mapou. Tuto prezentaci žáci doplňují interaktivně na tabuli. V tištěné podobě je určena – jednotlivci, dvojici či skupině. Autor: Mgr. Pavla Polanská Jazyk: Český jazyk Předmět : Vlastivěda Očekávaný výstup: poznává Evropu, pracuje se získanými informacemi Speciální vzdělávací potřeby - žádné – Klíčová slova: Evropa, orientace, mapa Druh učebního materiálu: prezentace Druh interaktivity: kombinovaná, výklad/aktivita Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání – základní vzdělávání - první stupeň – druhé období Typická věková skupina 10 - 11 let Celková velikost – 1 552 kB – soubor pptx

3 Evropa – práce s mapou

4 Evropu chápeme jako území jednoho světadílu nebo jako část Euroasie.

5 Jazyky v Evropě

6 Státy Evropy

7 Hledej na mapě Na Evropském kontinentu a k němu náležících ostrovech se nachází území 46 nezávislých států. Kromě těchto samostatných států se v Evropě nachází: čtyři autonomní souostroví: Faerské ostrovy (Dánsko) Ålandy (Finsko) Špicberky (Norsko) Jan Mayen (Norsko) jedna kolonie: Gibraltar (Británie)

8 Použité obrázky Mapa světa … http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Location_of_Euro pe.svg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Location_of_Euro pe.svg Mapa Evropy … http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Europe_topograph y_map.png http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Europe_topograph y_map.png Mapa – jazyky Evropy … http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Rectified_Languag es_of_Europe_map.png http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Rectified_Languag es_of_Europe_map.png Mapa - státy Evropy… http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8d /Europe_countries_map_cs.png http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8d /Europe_countries_map_cs.png


Stáhnout ppt "ICT- 2 - 1 - 3 4 VL Evropa 5.R Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Tematický okruh: Místo, kde žijeme Anotace: Prezentace."

Podobné prezentace


Reklamy Google